Оборонний бюджет США на 2021 рік у Конгресі змушені були голосувати вдруге через вето, яке наклав на документ президент країни Дональд Трамп. Однак і цього разу, 28 грудня, документ конгресмени підтримали, про що свідчить повідомлення на офіційному сайті відомства.

Читайте також Трамп підписав бюджет США на 2021 рік, який раніше називав ганебним

У такий спосіб Палата представників США подолала вето Трампа, але це ще не остаточне рішення. А от якщо й Сенат вдруге підтримає проєкт бюджету, то в історії США цей випадок зафіксують як перше повноцінне подолання Конгресом вето чинного президента.

  • Нагадаємо, в оборонному бюджеті США на 2021 рік передбачені, серед іншого, допомога Україні на 250 мільйонів доларів, а також санкції щодо газопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік", до яких причетна Росія.

Трамп 23 грудня відмовився підписати цей документ, хоч він успішно пройшов обидві палати Конгресу. А пояснив це президент так: немає у проєкті бюджету "критичних заходів щодо захисту національної безпеки", і взагалі цей бюджет – "подарунок Росії та Китаю".

  • Глава Білого дому ще й хотів би бачити там пункти про відповідальність соцмереж за зміст постів їхніх користувачів – для боротьби з "тероризмом в інтернеті". Але у Конгресі такі забаганки Трампа розцінюють як атаки на свободу слова.