Їх опублікував журналіст-розслідувач видання Bellingcat Христо Грозев. На фото видно, що на двох основних майданчиках військової бази з 11 до 27 жовтня значно зменшилася кількість техніки.

Цікаво Історичні дні: Притула показав фото бійців тероборони біля Антонівського мосту

Окупанти могли почати відводити техніку наприкінці жовтня

Супутникові фото, які опублікував Грозев, свідчать про те, що окупанти почали відступати задовго до публічної заяви їхнього командувача Сєргєя Суровікіна про відхід.

Росіяни могли почати відведення техніки з Чаплинки ще наприкінці жовтня: супутникові фото
У Чаплинці було більше ворожої техніки / Фото з твітера Христо Грозева

Журналіст-розслідувач зауважив, що з військової бази у Чаплинці, де розміщувалися, зокрема, ударні вертольоти КА-52, загарбники почали відступати наприкінці жовтня.

Це важливо, оскільки показує відступ далеко за Дніпро, що зробить тактичну підтримку будь-яких атак Херсона майже неможливою (і аналогічно завадить на Запорізькому напрямку),
– зауважив Грозев.

Він також акцентував на тому, що Чаплинка розташована за 80 кілометрів на схід від Херсона — у межах досяжності HIMARS.

Росіяни могли почати відведення техніки з Чаплинки ще наприкінці жовтня: супутникові фото
Військової техніки стало менше / Фото з твітера Христо Грозева

У ЗСУ оцінили загрозу перекидання росіян з-під Херсона на Схід

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив, що українські бійці на Півдні не дадуть росіянам можливості перекинути особовий склад з-під Херсона на Схід.

"Я впевнений, що наш Генштаб думає про те, щоб завдати ударів ворогу, щоб у нього такої можливості не було. Наскільки я бачу, росіяни самі бояться, що ми зможемо взяти резерви на Півдні", – додав речник Східного угруповання військ ЗСУ.

Однак, за його словами, динаміка бойових дій на Сході все ж може змінитися, якщо окупантам вдасться перекинути туди частину сил з Херсонщини.

Буде цікаво – ЗСУ високоточно вдарили по штабу росіян на Херсонщині: дивіться відео