Перемога не буває миттєвою

Так, у Херсонській області відкрилося вікно операційних можливостей ЗСУ. І це чудово. Але щоб не розчаруватися, слід розуміти, про що йдеться.

Рекомендуємо окупанти поховали мрію про "другий наступ на Київ": чому 3-ій армійський корпус вже не допоможе

Контрнаступ ЗСУ на Херсонському плацдармі ми можемо спостерігати фактично з кінця весни. Але слід розуміти, що сучасний контрнаступ – це не генерал на білому коні з шашкою наголо, який веде тисячі солдатів вмирати стрункою шеренгою.

Запорука успішного контрнаступу – терпіння

При цьому контрнаступ не здійснюється будь-де або по всій лінії фронту, або ще десь, де хто собі уявляє. Він здійснюється на ділянках фронту, де підрозділи та позиції противника найбільш ослаблені.

Наприклад, на початку літа один із таких контрнаступів дозволив ЗСУ закріпитися на правому березі Інгульця і ​​зайняти дуже вигідний плацдарм. Потім – вичікування та послідовне виснаження противника для створення умов.

Важливе Пішаки кремля на Заході: як роспропаганда використовує польських "втікачів" на свою користь

Контрнаступи можуть мати ефект каскаду, як це було на північному плацдармі, коли не витримавши методичного натиску ЗСУ російські окупаційні війська втекли з Київської, Чернігівської та Сумської областей.

А тому – без шапкозакидання. Все йде своєю чергою, і кульмінація знищення об'єктів російських окупаційних військ на Херсонщині була прелюдією. А ось що буде за прелюдією, дивимося дуже уважно.

І головне. Причому найголовніше. Тільки офіційні джерела повинні сприйматися вами як такі, що заслуговують на довіру. Решта – це рівень домислів і чуток. Навіть я.

Важливе – в оперативному командуванні "Південь" розповіли про український наступ на Херсонщині: дивіться відео