Про це розповів військовий експерт Олег Жданов у стрімі на своєму ютуб-каналі, повідомляє 24 Канал. За його словами, зараз росіяни активно насичують фронт своїми військами.

Читайте також Війна буде довгою, та чи готові до цього на Заході: що про Україну пишуть іноземні ЗМІ

Умова для масштабного контрнаступу ЗСУ

Військовий експерт вважає, що такі дії ворога аж ніяк не завадять наступу Збройних Сил України.

Як тільки у нас буде готове угруповання військ для завдавання контрудару або контрнаступу, Генштаб ЗСУ почне контрнаступальну операцію,
– наголосив Жданов.

За його словами, для цього потрібно виконати одну важливу умову – зробити так, аби російська армія зазнала максимальних втрат. Збройні Сили України активно працюють у цьому напрямку. Зокрема, українські бійці знищують:

  • особовий склад;
  • техніку;
  • запаси озброєння окупантів.

Причому ЗСУ вражають місця базування російських військових та техніки навіть глибоко у тилу ворога. Відповідно, й усі спроби окупантів наситити лінію фронту новими підрозділами не мають особливого успіху.

Олег Жданов розповів, чи зможе Росія завадити контрнаступу ЗСУ: дивіться відео

Росія намагається активно атакувати, зазнаючи великих втрат

Жданов додав, що ніхто не відкладатиме контрнаступ українських сил. Він зауважив, що Росія також не буде чекати.

Росія вже сьогодні намагається наступати. Росіяни почали наступ і зараз вже не можуть зупинитися. Вони намагаються нарощувати зусилля у наступальних діях, що лише призводить до більших втрат з їхнього боку,
– сказав військовий експерт.

Жданов зазначив, що навіть з врахуванням часткової втрати територій Збройні Сили України мають значні переваги над ворогом.

Чого очікувати навесні 2023 року на полі бою: коротко

  • На початку січня керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов анонсував серйозний наступ ЗСУ навесні цього року. За даними очільника нашої розвідки, він передбачає звільнення української території.
  • Водночас міністр оборони Олексій Резніков заявив, що окупанти також можуть почати навесні великий наступ. Він зазначив, що держава-агресор може намагатися зібрати "сили, боєприпаси і зброю" для наступу з районів, які вона вже окупувала на Півдні і Сході.
  • В американському Інституті вивчення війни зазначили, що досі не спостерігають жодних ознак того, що українські сили мають намір припинити поточні операції взимку на користь проведення великого контрнаступу навесні.
  • Аналітики припускають, що натомість українські сили можуть використати поточні контрнаступальні операції для створення умов для потенційно більших кроків навесні.