Про це 24 каналу розповів радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов. Він зауважив, що якщо проаналізувати загальну картину, можна сказати, що з початку повномасштабної війни Росії, українські військові зупинили "другу армію світу".

Зверніть увагу Окупанти через втрату боєздатності почали тікати з-під Слов’янська

Якщо ми візьмемо зараз початок Східної операції, за деякими напрямками вони (російські війська – 24 канал) просунулися там на 20 – 25 кілометрів, це мізер, повірте, з точки зору тих переваг, які в них були,
– каже Смірнов.

Він наголосив, що з перших днів ворог суттєво переважав українські сили, зокрема, у важкому озброєнні та особовому складі. Але зараз ця ситуація починає вирівнюватися.

Коли ЗСУ підуть у контрнаступ

Загальна картина, на думку радника очільника МВС, має суттєво змінитися наприкінці серпня – на початку вересня. Тоді російські військові впевняться, їхнє суспільство нарешті зрозуміє, що "спецоперація" пішла не за планом.

За його словами, за багатьма розрахунками перші великі поставки важкого озброєння від західних партнерів очікуються наприкінці липня – на початку серпня. Тоді українська армія почне серйозно озброюватися та впевненіше здійснювати контрнаступ.

"Ми бачимо, що навіть зараз ми робимо контрнаступ, при паритеті з перевагою ворога. Ми робимо успішні контрнаступи на Харківському, а також на Південному напрямках. Ми звільняємо населені пункти, зокрема на Херсонщині та Запоріжжі", – нагадав Смірнов.

Коли ж ЗСУ отримають матимуть більше важкого озброєння, вони почнуть активно звільняти захоплені росіянами території. Натомість ворожим військам залишиться лише стояти на своїх позиціях і відступати.

І от тоді почнеться історія. Зараз вони ще можуть продавати певну перемогу (російському суспільству – 24 канал), а тоді вони вже не зможуть продавати її,
– підсумував Ростислав Смірнов.

Радник міністра внутрішніх справ Смірнов розповів про те, коли буде активний контрнаступ ЗСУ: дивіться відео

Росіяни готуються до контрнаступу ЗСУ

  • Окупанти вже й самі почали готуватися до контрнаступу українських військових, розуміючи, що жити тут та встановлювати свої правила надовго їм тут не дадуть. Однак роблять це у власних традиціях – ницо та цинічно.
  • Так, у тимчасово окупованому Маріуполі росіяни будують фортифікаційні споруди під виглядом житлових будинків у північно-західній частині міста, звідки й може відбуватися наш контрнаступ. За спорудами вони риють окопи та розташовують техніку. Крім того, вони не випускають з міста цивільних, аби згодом прикриватися ними, як живим щитом.
  • До приходу Збройних Сил України ворог готується і в Херсоні. Окупанти будують укріплення на околицях міста та промислових базах, готуються до вуличних боїв у самому Херсоні. Через таку перспективу мешканців міста та області закликали евакуюватися за першої можливості навіть через тимчасово окупований Крим – це не вважатимуть порушенням законодавства.