Українські військові здійснили прорив лінії оборони в напрямку Вербового. Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко, зауваживши, що тепер є шанс просунутися далі.

До теми ЗСУ просуваються біля Роботиного та закріплюються під Бахмутом: карта фронту за тиждень

Яка ситуація на Токмацькому напрямку

Після звільнення Роботиного ЗСУ фактично розосередили свої зусилля. Тепер вони працюють на південний схід – район Вербового і на південний захід – Новопрокопівку. Мета таких дій – знищити позиції ворога й створити передумови для подальшого просування.

У цьому є успіхи, тому що вдалося знайти слабкі місця в обороні ворога якраз в районі Вербового. У такий спосіб наші сили мають можливість відтиснути противника й просунутися далі,
– сказав Олександр Мусієнко.

Військовий експерт пояснив ситуацію на Південному напрямку: дивіться відео

Ворог змінив тактику

Сьогодні в обороні ворог діє дещо по-іншому. Раніше тактика противника полягала в тому, щоб концентрувати певні лінії оборони й звідти завдавати ударів по наших силах, які ведуть наступальні дії. Зараз вони все частіше переходять у хаотичні, не дуже організовані атаки. Для укріплення позицій навіть перекинули підрозділи спецпризначенців, десантників, проте в контратаках успіхів не мають.

Вони намагалися обійти наші сили з флангів, влаштувати оточення, але не вдалося. Ходили в лобові контратаки, але теж успіхів не мали. Не відкидаю, що вони пробуватимуть це далі, але фіксується, що ворог відходить, зосереджується на ще одних рубежах оборони, які раніше підготував,
– розповів Мусієнко.

Окупанти "притискаються" південніше і вже там хочуть тримати свої оборонні рубежі. За словами військового експерта, як тільки нашим силам вдасться прорватися на Очеретувате, то за ним оперативний простір, який виходить на Токмак. Тоді перед нашими військами відкриваються серйозні перспективи.

Вдалося виснажити ворога

Перша лінія оборони є найміцнішою, тому за неї так довго йдуть запеклі й непрості бої. Наступні лінії так само є, але вони не такі потужні, як і сили, якими там обороняється ворог. Тому, як би складно не було нашим підрозділам, але можна констатувати, що нам більше вдається виснажувати противника.

Я завжди обережний у прогнозах, але зараз можу сказати, що нашим силам вдалося досягти доволі серйозного успіху у виснаженні ворога, і перед нами дійсно відкриваються перспективи,
– підкреслив Мусієнко.

Ситуація на Південному напрямку: останні новини

  • Збройні Сили України прорвали оборону росіян біля Вербового, що у Пологівському районі Запорізької області. Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Сил оборони України Олександр Тарнавський зауважив, що просування не таке швидке, як очікувалось, але нам головне не втратити ініціативу, яка у нас є.
  • Наші підрозділи поступово витісняють противника на Мелітопольського напрямку. У районі населеного пункту Вербове триває наступальна операція, росіяни вимушені відходити далі, а українські військові закріплюються на досягнутих рубежах.
  • В американському Інституті вивчення війни пояснили, що укріплення, які прорвали українські військові, не є кінцевою смугою оборони Росії у Запорізькій області. Окупанти, ймовірно, встановили підготовлені бойові позиції майже в кожному лісі, через який українська піхота повільно та систематично пробивається.