main logo

Усе пішло не за планом, Залужний мусив змінити тактику, – WP про контрнаступ

В перші дні контрнаступу Залужний мусив змінити план
В перші дні контрнаступу Залужний мусив змінити план / Колаж 24 Каналу

Одразу після початку контрнаступу Валерію Залужному довелося змінювати тактику. План, розроблений спільно з американськими колегами, на жаль, був недосконалий.

Джерело:

Washington Post

Як повідомляє Washington Post, він не враховував низку проблем, з якими стикнулися українські військові на Півдні. Спочатку планувалося, що звільнення Роботиного відбудеться за один день.

Дивіться також Росіяни зайшли в Хромове та Степове: як за тиждень змінилась карта фронту

Проблеми на початку контрнаступу

За даними Washington Post, солдати 47 окремої механізованої бригади 7 червня 2023 року мали почати довгоочікуваний контрнаступ. Їх метою було за добу досягнути села Роботине, щоб опісля рухатися до Мелітополя. Однак все пішло не за планом.

Перш за все земля була щільно вкрита мінами, а рух "Бредлі" землями Запорізької області був ускладнений. В додачу до цього, росіяни, перебуваючи на висоті, почали стріляти протитанковими ракетами та запускати дрони. Війську довелося перегрупуватися.

Побачивши наслідки атаки, Валерій Залужний наказав своїм військам призупинити наступ. Він переглянув погоджену з американськими колегами тактику, відкинувши спроби наступати масованою, механізованою атакою та допоміжним артилерійським вогнем.

Залужний вирішив що українські солдати ходитимуть пішки невеликими групами приблизно з 10 осіб — процес, який збереже обладнання та життя, але буде набагато повільнішим,
– повідомляє WP.

Таким чином було відкинуте багатомісячне планування наступу, що проводили спільно з США. Контрнаступ відклали. Спочатку планувався прорив на 15 кілометрів у перший же день, однак українська армія просунулася на 20 кілометрів за майже пів року.

Ситуація на фронті зараз

  • Росіяни продовжують штурмувати позиції ЗСУ біля Авдіївки у спробах оточити місто. Вони хочуть вийти до адмінкордонів Донецької області до Нового року. Наразі такої перспективи немає – українці гідно та міцно тримають оборону.
  • При цьому українські захисники продовжують утримувати плацдарм на лівому березі Херсонської області. На цьому напрямку вони продовжують вести контрбатарейну боротьбу, наносять вогневе ураження по тилах противника.
  • Наразі зимова погода впливає на застосування безпілотників на фронті – сильний сніг чи вітер заважає цьому. Також страждає артилерія, позначається на тому, як рухається техніка. Однак попри це ЗСУ продовжують вести бойові дії, контрнаступ ніхто не припиняв.