Власне, цю операцію провели спецслужби нашої держави за допомогою експериментальних безпілотників Sea Baby. Про неї стало відомо 15 вересня. А уже наступного дня з'явилось фото, на якому можна розгледіти пошкодження "Самума".

До теми Біля Севастопольської бухти експериментальний Sea Baby підбив ракетний корабель "Самум" Росії

Російський корабель частково пішов під воду

На світлині, яку поширюють користувачі, можна побачити "Самум", задня частина якого опустилась під воду. І схоже, що російські окупанти не зможуть певний час використовувати це ракетне судно.

Корабель Самум був уражений внаслідок атаки морських дронів
Корабель "Самум" був уражений внаслідок атаки морського дрона / Фото з соцмережі X, раніше відомій як твітер

Водночас проросійські блогери заявляють, що нібито судно "не постраждало" та "перебуває на службі". Однак світлина, наведена вище, засвідчує, що загарбники змушені були відбуксовувати "Самум" до найближчого пункту дислокації.

Як пишуть у Defense Express, пошкоджено корабель було саме з правого боку. Там також зазначають, що під великим питанням, як Росія збирається ремонтувати судно, оскільки було пошкоджено силову установку М-10, для виготовлення якої потрібні спеціальні деталі.

СБУ уразила російський ракетний корабель
СБУ уразила російський ракетний корабель / Фото з телеграм-каналів

Варто наголосити, що під час цієї операції висота хвиль була від 1,5 до 2 метрів. І це вже не перша така операція українських спецслужб.

До теми По кораблю щомісяця: як Сили оборони знищують військовий флот Росії

У ніч проти 13 вересня було уражено російський підводний човен "Ростов-на-Дону", а також великий десантник "Мінськ" в районі тимчасово окупованого Криму.