Варто зазначити, що корабель "Циклон" був достатньо новим судном у загарбників. Його заклали у 2016 році та спустили на воду у 2020-му.

Дивіться також Мав важливе значення для противника: як могли знищити корабель "Циклон"

Супутникові знімки після ураження "Циклона" в Криму

Журналісти "Радіо Свобода" зазначили, що знімок севастопольської бухти Інженерна за 23 травня опублікувала російська служба видання. На знімку видно руйнування на місці влучання ракети.

На кадрі можна побачити, що поруч із місцем руйнування був малий ракетний корабель "Циклон", носій ракет "Калібр", якими Росія обстрілює Україну з моря.

Як виглядає наслідки удару по "Циклону" у Севастополі / Відео "Радіо Свободи"

Варто зазначити, що раніше аналітики Conflict Intelligence Team писали, що отримали від свого джерела фотографію з місця, на якій видно щоглу "Циклону", що стирчить з води. Також непрямо про затоплення російського судна свідчить і наявність на місці рятувального катера, який можна побачити на супутникових знімках.

Україна знищила російський корабель "Циклон"

  • У Генштабі ЗСУ 21 травня розповіли, що Сили оборони в ніч на 19 травня уразили російський ракетний корабель в Севастополі. Мовиться про судно "Циклон" проєкту 22800.
  • Підтвердили ураження й розслідувачі Conflict Intelligence Team. У їхньому матеріалі не повідомляється, які пошкодження зазнав корабель і чи підлягає він відновленню.
  • Однак російські загарбники про свої втрати у флоті офіційно, як завжди, не повідомляли нічого. Водночас після атаки у Криму 19 травня ВМС України та Генштаб ЗСУ заявили про знищення тральника "Ковровець". Однак моніторингові канали почали писати про те, що насправді постраждав МРК "Циклон"
  • Варто зазначити, що речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук також офіційно підтвердив знищення "Циклону" та додав, що це останній носій крилатих ракет типу "Калібр", що базувався в тимчасово окупованому Криму. Детальніше про характеристики цього новітнього корабля – читайте у матеріалі.