Новини про коронавірус 10 квітня: стратегія виходу з карантину, у світі 100 000 смертей
У травні українці мають піти на роботу. На Буковині, в Івано-Франківській, Волинській і Закарпатській областях на вихідні масимально обмежують пересування людей. У світі понад 100 000 смертей від коронавірусу. Останні новини про коронавірус SARS-CoV-2 в Україні та світі 10 квітня.
Новини про коронавірус в Україні 10 квітня
Статистика поширення коронавірусу в Україні
В Україні підтверджено 2203 випадки COVID-19 (з них 311 – за останню добу). 69 людей померли від коронавірусу, 61 одужав. 43 людини у критичному стані в реанімації.
Дивіться також Поширення коронавірусу у світі: карта онлайн
Географія поширення коронавірусу в Україні:
- Вінницька область – 119;
- Волинська область – 41 (2 летальних);
- Дніпропетровська область – 52;
- Донецька область – 11 (1 летальний);
- Житомирська область – 41 (2 летальних);
- Закарпатська область – 56 (2 летальних);
- Запорізька область – 54;
- Івано-Франківська область – 254 випадків (15 летальних);
- Київ – 348 (5 летальних);
- Київська область – 140 (5 летальних);
- Кіровоградська область – 82 (3 летальних);
- Львівська область – 82 (2 летальних);
- Луганська область – 3;
- Одеська область – 46;
- Полтавська область – 20;
- Рівненська область – 85 (6 летальних);
- Сумська область – 63 (2 летальних);
- Тернопільська область – 196 (3 летальних);
- Харківська область – 6;
- Херсонська область – 27 (1 летальний);
- Хмельницька область – 16;
- Черкаська область – 86 (1 летальний);
- Чернівецька область – 379 (6 летальних);
- Чернігівська область – 9 (1 летальний).
- За кордоном від коронавірусу лікуються 172 українці. 19 наших громадян за кордоном одужали, 6 померли (4 жінки в Італії, 1 чоловік у Франції, про 6-го померло наразі інформації немає).
- У ЗСУ зафіксували 10 випадків захворювання і одну смерть.
- Серед інфікованих в Україні – 334 медичні працівники.
До теми Карантин може тривати до весни 2021 року, – лікар-інфекціоніст про COVID-19 в Україні
Головні новини про коронавірус в Україні
- У МОЗ сподіваються, що піку епідемії в Україні можна буде уникнути і він не настане 14 квітня, як прогнозували раніше. Цього, можливо, вдасться досягнути завдяки карантинним обмеженням. Та є і ймовірність, що пік захворюваності може просто зміститися. Кілька днів поспіль спостерігається збільшення кількості нових випадків.
- Прем'єр Денис Шмигаль представив стратегію виходу з карантину. У травні українці мають піти на роботу, а уряд планує створити 500 000 робочих місць.
- На вихідних у Чернівецькій області не працюватимуть магазини та АЗС. Людям рекомендують не виходити з дому з 13:00 суботи до 6:00 понеділка.
- Про максимальне обмеження пересування людей на вихідні повідомляють в Закарпатській, Івано-Франківській, та Волинській областях. Там закликають людей не виходити з дому з 13:00 суботи до 6:00 понеділка. У Тернопільській таких обмежень поки не планують.
- Мер Львова Андрій Садовий запевнив: комендантської години чи будь-яких інших нових обмежень у місті не буде. Водночас він закликав містян виходити на вулицю лише при необхідності і обов'язково у масці.
- У Києві запровадили обов'язковий карантин у місцях масового зараження коронавірусом. А в громадських місцях, парках та скверах працюватимуть посилені патрулі. Додаткових обмежень в столиці не вводитимуть.
- Радник голови МВС Юрій Тандіт повідомив, що пропозиції ввести комендантську годину в кількох областях все ж є. Перелік регіонів можуть оприлюднити до ранку 11 квітня.
- МОЗ їде в Івано-Франківську область, де найбільша кількість смертей від коронавірусу. Спеціалісти дадуть рекомендації щодо лікування COVID-19. Напередодні головний санітарний лікар проінспектував Миколаївську область, де не виявили жодного випадку коронавірусу. Там виявили порушення під час відбору біоматеріалів. Тому людям з підозрою на коронавірус доведеться ще раз здати аналіз.
- Через спалах COVID-19 у біблейській школі в Першотравенську поліція відкрила справу. Там після релігійного зібрання коронавірус виявили у 21 людини, кількість контанктих осіб перевищує 550. Поліція вилучила відеореєстратор, журнали відвідування та інші докази.
- Меру Запоріжжя Володимиру Буряку вручили повістку за невиконання умов карантину. Попри заборону Кабміну він не хотів зупиняти рух громадського транспорту. Після того, як ним зацікавились СБУ та МВС, траспорт в місті все ж зупинили.
- У МОЗ повідомили, що в українських аптеках відтепер можна придбати експрес-тести на коронавірус, як і будь-які інші препарати. Однак мер Києва Віталій Кличко заявив, що купити тест і зробити його самостійно неможливо.
- МОЗ оновило протокол лікування від коронавірусу. Відтепер до списку препаратів, якими можна лікувати хворих, додали Фавіпіравір.
- Кабмін розробляє механізм допомоги ФОПам, які мають дітей і на час карантину втратили прибутки. Виплачуватимуть один прожитковий мінімум на одну дитину в місяць.
- Понад 15 000 українців звернулися в МЗС із проблемами за кордоном. З них 8 850 людей наполягають на поверненні в Україну.
- Колишній голова МОЗ Ілля Ємець блокував поставки медобладнання в Україну, вимагаючи призначення своєї людини, йдеться в розслідуванні "Радіо Свобода".
- Вінниці від коронавірусу одужала найстаріша пацієнтка – їй 73 роки.
- В Україну прибув літак з 10 тоннами допомоги з ОАЕ. Це комбінезони, халати, маски, рукавиці бахіли для наших медиків.
До теми Вербна неділя: як українцям святкувати в умовах карантину
Яка маска краще захищає: дивіться відео
Звернення Зеленського 10 квітня
Президент звернувся до українців із традиційним відеозверненням. Основні тези:
- Україна нарощує власне виробництво захисних засобів. Щодня ми виготовляємо мільйон масок, минулого тижня відвантажили 4 тисячі багаторазових захисних костюмів.
- На вихідні в Україну прибудуть 4 літаки з допомогою з-за кордону.
- Фонд для боротьби з коронавірусом складає 66 мільярдів гривень. Ці гроші підуть на виплати лікарям, допомогу пенсіонерам і тим, хто втратив роботу.
- Зрізати витрати на оборону не будуть. Також вдалося зберегти частину грошей на розвиток регіонів, підтримку арграріїв, культурний фонд, виробництво українських фільмів і видавництво книг.
- Жодних скорочень не зазнають стипендії, зарплати вчителям та наукова галузь.
- А от держслужбовцям зарплати вріжуть. Тепер їхня зарплата не може перевищувати 47 000 гривень.
- Зеленський засудив паліїв сухої трави і закликав жорсткіше їх карати. За його словами, результати цих пожеж помітили навіть із супутників NASA.
- Зеленський підтримав команду Української школи онлайн і закликав припинити хейтерство щодо вчителів, які беруть участь у проекті.
Звернення Зеленського 10 квітня: дивіться відео
Новини про коронавірус у світі за 10 квітня
Головне про коронавірус у світі
- У світі підтверджено 1 687 857 випадків COVID-19. 102 198 людей померли від коронавірусу, 375 221 одужали. Топ-5 країн за кількістю інфікованих: США (495 750), Іспанія (157 053), Італія (147 577), Франція (124 869) і Німеччина (121 045).
- У США трохи зменшилась кількість померлих від коронавірусу за добу, однак цифра все одно дуже висока – 1600 смертей в день. За 10 квітня у США виявили понад 27 000 нових випадків. Лише у штаті Нью-Йорк вже 87 725 випадків COVID-19. А це більше ніж у всьому Китаї. Губернатор штату запевняє, що ситуацію вже взяли під контроль. Впродовж 9 квітня там госпіталізували лише 200 людей – найменше за останні три тижні.
- Італія продовжила карантин до 3 травня. В Італії шостий день поспіль зменшується кількість хворих у реанімації.
- В Іспанії зафіксували найменшу кількість смертей від коронавірусу від 24 березня – 605.
- У Британії за добу померло 980 людей – найбільше з початку епідемії.
- У Південній Кореї майже в сотні людей повторно виявили коронавірус після одужання. Експерти вважають, що йдеться не про повторне інфікування, а реактивацію вірусу.
- У Білорусі за добу виявили 500 нових випадків. При цьому Лукашенко запевняє, що в країні все добре і радить білорусам ходити в сауну і випивати трішки горілки.
- У Росії новий антирекорд – за добу 1786 нових випадків.
- Від COVID-19 у в'язниці вилікувався продюсер Гарві Вайнштейн, якого засудили за сесуальні домагання на 23 роки.
Важливо Як очищати та дезінфікувати маску в домашніх умовах
Дослідження коронавірусу
- У місті Гангельт, який іноді називають "німецьким Уханем" провели масове тестування людей, у яких немає симптомів коронавірусу. Досліження показало, що близько 15% жителів міста вже перехворіли і мають антитіла до COVID-19.
- 80% населення все одно рано чи пізно захворіють на COVID-19, вважає радник уряду Великої Британії. Тому, на його думку, карантин – не вихід, люди мають виробити імунітет до вірусу.
- У США почали клінічні випробування ще одних ліків проти COVID-19. Йдеться про гідроксихлорохін, яким лікують малярію, вовчак та ревматоїдний артрит. Результати досліджень будуть аж в липні.