В ефірі телемарафону голова НАЗК Олександр Новіков заявив, що рівень корупційних практик в Україні значно знизився. Про це пише 24 Канал.

Дивіться також Ексглаві Верховного Суду Князєву знову продовжили запобіжний захід і зменшили розмір застави

Як змінився рівень корупції в Україні

За словами Новікова, Національне агентство з питань запобігання корупції провело соціологічне дослідження, яке підтверджує, що 60 % українців не готові використовувати корупційні практики в жодній ситуації.

У 2010 році рівень корупційних практик в Україні складав 60%, вдумайтесь, 60% громадян мали той чи інший корупційний досвід. У 2019 році цей процент знизився до 27%, і на сьогодні він складає лише 17%. Це просто колосальні цивілізаційні зміни, які свідчать про те, що Україна наближається до некорумпованих, а отже, заможних і безпечних країн,
– сказав він.

Він пояснив, що якщо подивитися світову мапу індексу сприйняття корупції, то війни й бідність присутні у тих країнах, де є високий рівень корупційних практик. Тобто долаючи корупцію Україна виходить з групи таких країн.

Він зауважив, що в Україні створено найбільш сучасну систему для запобігання корупції. Після Революції Гідності було створено НАБУ, НАЗК, ВАКС, САП.

До слова, Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про можливість НАЗК перевіряти майно, набуте до початку публічної служби.

Також нардепи ухвалили законопроєкт про збільшення штату Національного антикорупційного бюро.

Штат детективів НАБУ збільшиться

  • 8 грудня нардепи проголосували за законопроєкт 10203-1. Він передбачає збільшення штату НАБУ з 700 до 1 000 людей.
  • Законопроєкт передбачає поетапне проведення конкурсів на заміщення додаткових вакантних посад. Тобто кількість штату зростатиме поступово – по 100 людей щороку з 2024 по 2026 рік.
  • Зазначимо, що це одна з вимог вступу України до Євросоюзу.