Водночас розмір запобіжного заходу зменшили. Раніше він становив 27 мільйонів гривень. Тепер – 20 мільйонів гривень.

Дивіться також Хабар у майже 3 мільйони доларів і звільнення: усе про скандал з Князєвим у Верховному Суді

Раніше Князєву знову продовжили запобіжний захід

Вищий антикорупційний суд 5 грудня 2023 року продовжив запобіжний захід Всеволоду Князєву, колишньому голові Верховного Суду. Про це повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Так, Князєв буде перебувати під вартою до 2 лютого 2024 року. Крім того, суд також зменшив розмір застави підозрюваному – з 35 мільйонів до 27 мільйонів гривень. Якщо за Князєва внесуть заставу, то на підозрюваного буде покладено низку процесуальних обов'язків.

Утримання під вартою продовжували й раніше

Раніше, 7 вересня, ВАКС повідомив про те, що строк тримання під вартою ексглави Верховного Суду Всеволода Князєва продовжили. 6 вересня він задовольнив клопотання детектива НАБУ.

Тоді суд вирішив, що ексглава Верховного Суду залишатиметься під вартою до 16 жовтня 2023 року. Також залишалася можливість внесення застави у розмірі 55 мільйонів гривень, що дозволило б йому не перебувати під вартою.

У разі внесення застави підозрюваний звільняється з-під варти. З моменту звільнення з-під варти, у зв'язку із внесенням коштів на відповідний рахунок, вважатиметься, що до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді застави. На нього також покладатимуться процесуальні обов'язки,
– наголошують у ВАКС.

Раніше Вищий антикорупційний суд зменшив розмір застави Князєву до 55 мільйонів. Про це свідчить резолютивна частина ухвали суду, опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень

ВАКС частково задовольнив клопотання адвоката Князєва

Згідно з документом, 31 серпня ВАКС частково задовольнив клопотання адвоката та зменшив Князєву розмір застави з 75 мільйонів гривень до 55 мільйонів гривень.

Наприкінці травня суд вже змінював запобіжний захід Князєву. Тоді розмір застави зменшили до 75 мільйонів гривень замість 107 мільйонів.

Тоді сторона захисту просила змінити запобіжний захід на "не пов‘язаний із триманням під вартою", зокрема, домашній арешт, адже у Князєва, за словами адвокатів, немає грошей на заставу:

Відтак, можна констатувати, що розмір застави Князєву зменшився майже у понад два рази – зі 107 до 55 мільйонів гривень.

У чому підозрюють Князєва: подробиці

  • 15 травня НАБУ та САП оголосили про розкриття корупційної схеми, головним фігурантом якої є Князєв. Князєва затримали правоохоронці та вилучили 2,7 мільйона доларів.
  • Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру Князєву та його спільникові – адвокату.
  • 18 травня ВАКС обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду у вигляді тримання під вартою.
  • Адвокати просили для нього пом'якшення запобіжного заходу, однак ВАКС залишив Князєва під вартою до 8 вересня з можливістю внесення застави.