Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, зауваживши, що тут краще дочекатися таки офіційного дозволу. Зараз союзники знімають обмеження щодо ударів по Росії, але ставлять свої умови.

Дивіться також Росіяни тиснуть на Роботине та просуваються в Часовому Яру: як змінилася лінія фронту за тиждень

Дальність польоту Storm Shadow

Як наголосив Коваленко, вже відомо, що дальність ураження Storm Shadow/SCALP становить понад 250 кілометрів. Але тут є інші важливі нюанси. Вони пов'язані із носіями цих ракет.

Ці ракети зараз використовують фронтові бомбардувальники Су-24. Вони не є найновітнішими. Чим ближче літаки наближатимуться до кордону, тим вразливішими будуть для російської ППО чи винищувальної авіації. Тому Су-24 мають використовувати з буфером безпеки,
– сказав Коваленко.

Цей буфер безпеки може становити близько 50 – 100 кілометрів від кордону з Росією. На такій відстані літаки будуть більш-менш в безпеці. Так наша держава зможе застосовувати далекобійні ракети на 100 – 150 кілометрів чи навіть дещо далі по території Росії.

Цього буде достатньо аби нищити військові об'єкти окупантів не лише в ближній тиловій зоні. Це стосується як аеродромів, командних пунктів, транзитних вузлів, складів з боєприпасами, військових частин тощо. Такі удари вплинуть на можливість проведення наступальних операцій окупантів вздовж кордону з Україною.

Удари по Росії: коротко

  • Нещодавно президент Франції Еммануель Макрон заявив, що союзники мають дозволити Україні нейтралізувати військові об'єкти Росії, з яких запускають ракети. Це розглядають як дозвіл використання далекобійних ракет SCALP по аеродромах окупантів у Курській і Бєлгородській областях.
  • Сполучені Штати також дозволили бити по Росії американською зброєю, але це не стосується ракет ATACMS. Вже була інформація, що наші захисники вдарили по ЗРК С-300/С-400 у Бєлгородській області.
  • Як наголосив президент Володимир Зеленський, Штати мають дозволити бити по Росії також ракетами ATACMS. Адже Росія використовує аеродроми для атак по Україні, знаючи, що у відповідь нічого не прилетить.