Як інформує 24 канал, Зеленський зауважив, що такого в Європі не було протягом десятиліть – з часу Другої світової війни. Маріуполь стирають у попіл, блокують, а його мешканців вбивають голодом.

Актуально З 9 напрямків, де наступав противник, лишилося 2,5, – Арестович

Росіяни знищують все, – Зеленський

Це було півмільйонне місто. В ньому досі залишаються близько 100 тисяч людей, але немає жодної неушкодженої будівлі. Російські військові знищували все – підривали лікарні, пологовий будинок, житлові будинки,
– розповів президент.

Російські пілоти добре бачили напис "Діти", коли бомбили драмтеатр у Маріуполі. Проте це не зупинило їх від авіаудару.

У Маріуполі жила велика грецька громада

Зеленський також наголосив, що Маріуполь завжди був домом для великої грецької громади.

Наші народи протягом століття жили поруч, виховували дітей, будували майбутнє. Зв'язок цей настільки давній, що зараз неможливо знайти його початок,
– сказав Зеленський.

Глава держави нагадав, що Україна – одна з найбільших країн із православ'ям. За його словами, культура Греції і самоусвідомлення пов'язані з Україною.

Читайте також Ворог поновив наступ на Маріуполь, але наші тримаються, – Арестович

Президент зауважив, що глава МЗС Греції був в Одесі минулого тижня – коли місто оговтувалось після обстрілів. Зараз в Одесі – тихо, проте це лише завдяки Збройним Силам України.

Росія має відповісти за скоєне, – Зеленський

Президент наголосив, що треба врятувати Одесу від такого знищення, якого зазнав Маріуполь. Головне – знайти депортованих в Росію людей та визволити з російської блокади тих маріупольців, які залишились у місті.

Я закликаю вас створити таку спілку друзів, яка може врятувати українців та греків Півдня України, яка зможе допомогти Маріуполю, адже місто потребує гуманітарної допомоги,
– додав президент.

До парламентарів звернувся етнічний грек, який захищає Маріуполь

Зеленський попросив послухати двох захисників Маріуполя, які перебувають зараз у місті. До парламентарів звернувся етнічний грек Михайло. Оборонець зазначив, що його дід боронив країну від нацистів, а тепер він боронить своє рідне місто від російських нацистів. Чоловік розповів про катастрофу, у якій перебувають мирні жителі.

Люди гинуть тисячами, а їх немає кому ховати. У тому числі етнічні греки,
– наголосив Михайло.

Після цього розповідь побратима доповнив і Анастас. Він закликав греків говорити про катастрофу. У військових вистачає сміливості протистояти противнику, проте мирним жителям бракує гуманітарної допомоги.

Нещодавно Окупанти розгромили басейн "Нептун" у Маріуполі: жахливі фото

Зеленський закликав Афіни використовувати свій вплив як члена Європейського союзу для організації порятунку Маріуполя. Слід зробити більше, аби Росія почала шукати мир.

Ми не зможемо задовольнитись тим, що скажемо, що Маріуполь – це нові Фермопіли, коли герої полягли, зупиняючи численне вороже військо. Зараз ми можемо допомогти,
– додав президент.

Україна потребує зброї

Росію, зауважив Зеленський, слід навчити, що той, хто починає війну, завжди програє. Дії держави-агресорки були спрямовані одразу не лише на Україну, а й на всю Європу. Адже Кремль робить це шляхом "енергетичного шантажу". Саме тому треба заблокувати всі російські банки, заборонити вхід російських суден у світові порти.

Україна потребує зброї, і про це знають всі на Заході. Чим швидше ми отримаємо цю допомогу, тим більше життів зможемо врятувати.

Дивіться у відео: окупанти насильно вивозять пацієнтів з Маріуполя