Особливе загострення - навесні.

“Я не знаю чого, але мені спати хочеться більше, дійсно, і можливо, це вітамінів не вистачає якихось”, - каже киянка Ольга.

Нестача вітамінів позначається перш за все на здоров’ї. Спеціалісти кажуть - перелік симптомів дуже широкий.

“Перше - це загальна слабкість – людина прокидається, і такі відчуття, що ніби ніч була короткою. Друге - схильність до застудних захворювань, і проблеми з шлунково-кишковим трактом, гіркота в роті, металевий присмак”, - каже директор Київського центру клінічної імунології Олег Назар.

До цих ознак авітамінозу імунологи додають ще й погіршення зору, ламкість волосся та нігтів, чутливість шкіри. А тому навесні ескулапи радять приймати полівітаміни, їсти побільше фруктів та овочів, але притаманних нашому регіону. А ще додати до раціону їжу із вмістом білків. Тим хто поститься - рекомендують вживати більше неочищених каш.

“І люди які постують, і люди які не постують, їм дуже важливо вживати антиоксиданти - в нашому раціоні, це такі продукти, як олії-оливкова, соняшникова, кукурудзяна. Бажано кожного дня вживати ці продукти, тому що рослинні жири набагато корисніші за тваринні”, - каже дієтолог Вікторія Бугро.

Психологи тим часом застерігають про так звану весняну депресію. Її причиною фахівці називають реакцію на зміни, перш за все - пори року. Аби не допустити цього - спеціалісти радять більше прогулюватись, рухатись, дивитись комедії та посміхатися. А також підвищувати самооцінку тим, в кого вона занижена.

“Треба зараз згадати свої успіхи - нехай вони навіть будуть невеликі-щось встиг зробити, щось вдалось, десь похвалили, тобто згадувати упіхи”, - каже психолог Володимир Банцев.

Навіть якщо прихід весни людина переживає спокійно, фахівці все одно радять приділити увагу харчуванню. Лікарі також кажуть - поповнювати організм вітамінами треба вміру та в комплексі.