Як зі споживчими, так і з промисловими товарами з Китаю українці стикаються постійно. У гіпермаркетах, інтернет-магазинах, маркетплейсах, та майже скрізь. У цьому немає нічого дивного, оскільки "Піднебесна" давно перетворилася на світову фабрику, яка виробляє будь-які товари. Переживаючим за вітчизняних виробників можна лише поспівчувати, оскільки, як кажуть американці: "люди платять гаманцями, а не своєю любов'ю до Батьківщини". І прибуток це ще одна з причин великої кількості китайських товарів, оскільки маржинальність деяких може становити до 800%!

Найбільш активні покупці переходять на китайський маркетплейс AliExpress, але і він далеко не панацея. Для деяких товарів там доступна безкоштовна доставка, в основному для різноманітної "дрібниці". Але якщо її немає, то отут і починаються складнощі. Кожен продавець на "Алі" працює з певним перевізником та їх способи, тарифи та терміни доставки в Україну часто не радують.

Вартість авіадоставки може нівелювати економію на покупці, а чекати на посилку доведеться до 30 днів. Доставка морем може тривати до 3–6 місяців. А в періоди розпродажу ці терміни можуть подвоїтися.

Що ще необхідно знати про AliExpress, так це те, що це експортний маркетплейс холдингу Alibaba group, який також володіє трьома найбільшими маркетплейсами для внутрішнього ринку – Taobao, Tmall і 1688.

Кожен із цих торгових майданчиків має низку своїх переваг, але з мов доступна лише китайська. Тут стануть у нагоді вбудовані в браузер онлайн-перекладачі та якість перекладу не буде дуже відрізнятися від того ж "AliExpress".

Доставку здійснюють тільки на території Китаю. Але придбати на них товари та доставити в Україну можна, якщо скористатися послугами міжнародного перевізника Meest China. Компанія має свій склад у Китаї (провінція Гуанчжоу) і ряд корисних сервісів та послуг роботи з цими маркетплейсами. Про які розповімо докладніше.

  • Ви не знайдете посередників на Tmall, оскільки тут торгують виробники та їх офіційні реселери. Тут є представництва міжнародних брендів.
  • Taobao – найбільший китайський роздрібний майданчик для внутрішнього ринку. У порівнянні з "Алі" ціни тут нижчі, якість вища, а асортимент товарів більший у 10 разів!
  • 1688 – гуртово-роздрібний майданчик, де закуповують свої товари багато продавців з AliExpress. З особливостей: може бути мінімальна кількість товару для замовлення або вартості, а також наявність промислового обладнання.

І на кожному з цих маркетплейсів постійно з'являються знижки та проходять розпродажі. Їх можна відстежувати, додавши товари до обраного на сайті Meest China. Де також є пошук одразу у всіх трьох маркетплейсах. У результатах пошуку вказується у якому із майданчиків знайдений товар, а перейшовши на його сторінку можна ознайомитися з відгуками і реальними фотографіями.

Визначившись із вибором клієнти Meest China можуть скористатися послугою "викупу товару". А після його доставки на склад можна замовити його перевірку: звірити найменування, перерахувати кількість, перевірити комплектацію, відповідність кольору і все це лише за 50 центів за кілограм. А ще можна отримати фотозвіт.

За способами транспортування в Україну доступно 3 авіатарифи та доставка поїздом. Що чудово підходить для перевезення великогабаритних посилок, а також вигідно для представників малого та середнього бізнесу.

Безпосередньо в Україні посилку можна отримати у відділенні Meest Express, "Нової пошти", "Укрпошти" або кур'єр доставить її додому.