Кілька днів тому британська розвідка поділилася відчуттям, що росіяни спробують приєднати і Херсон – до осені. Раніше москва публічно задекларувала мету провести 11 вересня (єдиний день голосування в росії) деякі акції щодо приєднання окупованих територій України.

Читайте Зупинити Путіна можна лише одним шляхом

Росія відстає від плану

Але поки що кремль явно відстає від раніше наміченого плану. Тріумфу, який міг би забезпечити сприятливе тло для виборів, не передбачається.

Населення Херсонщини залишається нелояльним та бореться. Окупанти поки поводяться як грабіжники-тимчасовики. У Мелітополі та Бердянську – небезпечно. Побудувати працюючі адміністрації у них не виходить. Звідси масове завезення виконавців із росії.

Ідея російської влади закріпити "шефство" суб'єктів федерації над окупованими територіями поки що обмежується делегуванням кадрів та техніки.

Поява "хаймарсів" вже зробила перебування окупантів на Півдні некомфортним (як і на Донбасі). Хоча їх зовсім мало.

Важливо Путін передав привіт Казахстану та ЄС: що трапилося

Кремль готує картинку

У зв'язку з цим Кремль може спробувати напружитися на фронті, щоб на тлі тактичних успіхів зобразити "референдум". Після чого кинути клич, провести трудо-військову мобілізацію для "освоєння" нових земель і посилити роботу з колонізації. Здатність західного світу реагувати у серпні прагнутиме нуля.

Для картинки початок осені – ідеальний час. На тлі дітей у школі, зібраного врожаю тощо. Але може так статися, що картинки не буде. А навпаки – бендерівці ще чого доброго потраплять у російський виборчий контекст.

Серпень обіцяє бути гарячим.

Також цікаво – Росія руйнує українські міста, щоб рухатися до інших країн: дивіться відео