НАТО та США відповідали "ні". Та, вочевидь, відповідали усно – тож тепер Кремль у публічних заявах акцент робить на те, що хоче отримати письмову реакцію.

Також цікаво Блінкен та Боррель поспілкувались телефоном: говорили про Україну

Росія ще раз нагадала НАТО, що хоче "письмових відповідей"

Щонайменше, саме про це заявив посол Росії у США Анатолій Антонов. Мовляв, Росія після кількох раундів переговорів цього тижня з представниками США і НАТО очікує їхні письмові відповіді.

Очікуємо від Вашингтона та Брюсселя письмових відповідей на проєкти наших угод. На цій основі й будемо ухвалювати рішення про доцільність подальшої спільної роботи. Готові до обговорення зустрічних пропозицій,
– заявив Антонов.

Ультиматум Кремля і реакція США та НАТО: що слід пам'ятати

  • Питання європейської безпеки та зниження напруги навколо України обговорювали у Європі на дипломатичних перемовинах у кілька раундів (у форматах Росія – США, Росія – НАТО, Росія – ОБСЄ) на початку 2022 року.
  • Потреба у таких розмовах виникла через, по-перше, зосередження значної кількості російських військ біля кордонів нашої держави, по-друге, через озвучену Росією вимогу надання їй "гарантій безпеки" (щодо нерозширення НАТО на Схід, зокрема на Грузію й Україну).
  • Підсумки розмов обтічні: Росія каже, що її не розуміють, Захід же одностайний щодо того, що Кремль не має права і не буде визначати, кому в НАТО йти, а кому ні.

Актуальне відео: Кремль почав боятись не НАТО, а саму Україну