Так прокоментував скандал навколо трубопровідної компанії Colonial Pipeline прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков. Це сталося 10 травня – після слів різких слів Джо Байдена у бік Кремля.

Зверніть увагу Джо Байден заявив, що зустрінеться з Володимиром Путіним

Скандал навколо кібератаки на Colonial Pipeline: позиції США й Росії

Білий дім звинувачує Кремль у причетності до хакерської атаки на трубопровід компанії Colonial Pipeline. Джо Байден сказав, що наразі немає підтверджень провини саме росіян, але розслідування ситуації триває.

  • "Є дані, що дійові особи з цих хакерських програм перебувають в Росії", – наголосив при цьому Байден. І Кремль у будь-якому випадку має "частину відповідальності за те, щоб із цим розібратися".

Журналісти попросили речника Путіна прокоментувати ці слова та загалом звинувачення у бік Росії. І Дмитро Пєсков сказав те, що практично завжди й каже у подібних ситуаціях: 

  • “Росія не має до цього жодного стосунку".

Ба більше, Пєсков звинуватив США, що ті "відмовляються від співпраці у протидії кіберзлочинностю".

Що слід знати про хакерську атаку на Colonial Pipeline

  • Хакерська атака на оператора трубопроводів у США Colonial Pipeline почалася 6 травня. Зловмисники викрали масив даних, заблокували комп’ютери, а після цього почали вимагати гроші.
  • 7 травня Colonial Pipeline зупинила роботу паливопроводу. Американські ЗМІ майже одразу повідомили, що до атаки причетні хакери з DarkSide, серед яких і росіяни. 
  • Через загрозу нацбезпеці у США оголосили режим надзвичайної ситуації. Роботу трубопроводу станом на початок доби 11 травня так і не відновили.