Військовослужбовці з легкістю демонструють швидкісні спуски та підйоми, переправи з елементами прикриття, подолання перешкод. Окрім цього володіють навиками десанту та розвідки.

“Це і розвідка, і стрільба, і тактика дій в лісовій місцевості, і в гірській місцевості, і в населених пунктах, медична підготовка, повинна бути і десантна, інженерна підготовка”, - каже командир роти Андрій Черній.

В спецпідрозділі служать лише за контрактом, але потрапити до нього не легко - 100-відосткове здоров’я, витривалість та міцна психіка - мінімум вимог для бійця. Специфіка гір накладає свій відбиток й на особливості підготовки та озброєння спецназівців. Працювати доводиться в повному бойовому та альпіністському спорядженні, загальна вага якого зазвичай сягає 50-ти кілограмів.

З’явитися неочікувано та миттєво знешкодити противника - унікальний почерк гірськострілецького спецназу. На спеціальних тренуваннях бійці щоденно вдосконалюють ці навики. За плечима цієї команди успішний 170-кілометровий перехід через кримські гори, який тривав 10 діб.

“Навики особового складу, відчуття колективу, взаємодопомога дуже важливі. В першу чергу це навчання на таких заняттях, вони проходять доволі часто, йде навчання досягається позитивний результату”, - каже командир батальйону спеціального призначення Владислав Боняр.

Такого підрозділу немає в більшості колишніх радянських республік, в українській міліції він унікальний. Авторитет бійців беззаперечний, адже жодної помилкової операції за час існування. Сьогодні внутрішні війська МВС, до яких належить і спецпідрозділ, святкують 19 років з Дня заснування.