Кримчанка претендувала на одну із керівних посад у департаменті держзакупівель Міноборони, повідомили у пресслужбі СБУ.

Важливо! ФСБ затримала ще одного українця в Криму: провели секретну операцію

Оперативники СБУ встановили, що протягом кількох років до тимчасової анексії Криму жінка проживала за кордоном. Та у 2014 році повернулася на півострів. Там отримала російський паспорт нібито для оформлення нерухомості. Невдовзі переїхала до Києва. Проте не мала ані постійного місця заробітку, ні джерела доходів.

У цей час кримчанка часто їздила до Росії та до тимчасово окупованого Криму. Там вона контактувала з представниками спецслужб країни-агресора,
– повідомляє СБУ.

Саме після однієї з таких подорожей жінка раптово вирішила влаштуватися на роботу в Міноборони. Вона претендувала на одну із керівних посад у підрозділі департаменту держзакупівель відомства. Якби вона таки отримала цю роботу, то мала би доступ до секретної інформації в оборонній сфері та пряму комунікацію з високопосадовцями країн-членів НАТО.

Жінка пройшла декілька відбіркових етапів на посаду. Однак СБУ встановила обставини, несумісні з державною службою в Міноборони. "Вона "забула" вказати, що має російське громадянство, знайомих з ФСБ та не повідомила зміст розмов із ними", – додали у відомстві.

крим міноборони
Паспорт жінки свідчить про її російське громадянство

У СБУ також нагадали, що відповідно до Кримінального кодексу за дії на шкоду національним інтересам, вчинені за злочинним завданням іноземної сторони, загрожує позбавлення волі до 15 років.