Керченський міст довжиною близько 18 кілометрів з'єднує Росію та Кримський півострів через острів Тузла. Загалом він складається з двох шляхів – залізничного й автомобільного.

Будування цього мосту значно спростило окупантам постачання продовольчих товарів та військової техніки на тимчасово окупований півострів. Крім цього, це зручне транспортне сполучення для людей, які мігрують між окупованим півостровом та Росією.

Кримський міст на карті:

Насамперед цей міст потрібен був росіянам винятково для того, щоб поповнювати резерви в окупованому Криму й перекидати військову техніку. Весь масив техніки та живої сили, який Росія перекидає через Кримський міст, іде на два напрямки – Херсонський та Запорізький.

Руйнування цього мосту вкрай важливе – без нього російські військові фактично залишаються відрізаними від Росії. Оскільки міст у тимчасово окупованому Мелітополі теж зруйновано, росіяни не зможуть підтягувати техніку на Херсонщину та частину Запоріжжя захопленим суходолом. Тож наразі в окупантів залишаються лише понтонні переправи – тобто значно менші можливості постачання озброєння.

Українська сторона неодноразово наголошувала, що цей об'єкт точно буде знищений, коли буде така нагода. В українській розвідці навіть мають технічну документацію Кримського мосту.

Атака на переправу 12 серпня

Близько обіду 12 серпня в районі окупованої Керчі та мосту прогриміла серія вибухів. ЗМІ одразу повідомили, що переправу атакували "невідомі" безпілотні літальні апарати.

Внаслідок цього у небі можна було побачити – дим. Російські загарбники, звісно, почали запевняти, що "бездоганно спрацювала" їхня так звана "ППО". Водночас міноборони ворожої держави заявило про атаку ракети С-200.

Що відомо про вибух на Кримському мосту 17 липня

  • На Кримському мосту вночі 17 липня пролунали гучні звуки вибухів. Згодом у мережі показали перші хвилини після нової потужної "бавовни". Так, у районі однієї з опор мостового переходу видно густий чорний дим.
  • Через "атаку" на Кримський міст у Краснодарському краї на під'їзді до переходу вже утворився багатокілометровий затор. Також рух самим мостовим переходом – ускладнений.
  • Очевидець повідомив, що рух через Кримський міст закритий. Згодом Аксьонов підтвердив, що рух мостом зупинили. Очевидці розповіли, що на мосту плита з'їхала вниз, відбійник вивернутий.
  • Крім того, окупанти зупинили рух потягів і поромів у районі Кримського мосту. Наразі загарбники намагаються ліквідувати "наслідки атаки".
  • Згодом росіяни вигадали нову версію "атаки" на Кримський міст. Вони зазначили, що опори на місці, але нібито є пошкодження дорожньої покрівлі.
  • Так званий "голова" Криму Сєргєй Аксенов пообіцяв відновити рух Кримським мостом вже до 9 ранку 17 липня. Також до цього часу нібито відновлять рух і пороми.