Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп розповів 24 Каналу, що Україна уже мала досвід виведення з ладу мостів. Однак він не був успішним на 100%. До ударів по Кримському мосту варто ретельно підготуватися.

Варто переглянути Мисливці за ворожою авіацією та балістикою: як українські ЗРК "Корал" допоможуть ЗСУ на фронті

Що знищить Кримський міст

В ракет ATACMS вона доволі легка боєголовка, через що вони не надто підходять для того, аби знищити Керченський міст. Зброя для руйнації мосту має бути іншою.

Потрібна потужна боєголовка, а також підривник такого типу, який ідеальний для пошкодження споруд подібних мостів. Ідеальною зброєю є тяжкі авіабомби або ракети, які не просто роблять дірку в полотні, а які вибухають відповідним оптимізувальним чином при попаданні в міст,
– зауважив Давид Шарп.

Також дуже важливо, щоб у ракет був високий тротиловий елемент.

Можна навести наочний приклад для розуміння, яка зброя не дуже підходить для ударів по мостах. Влітку 2022 року ЗСУ завдали ударів по Антонівському мосту. Його вивели з ладу, однак 1 – 2 попаданнями не вдалось знести цілий проліт. Міст буквально продірявили за допомогою РСЗВ HIMARS. Це був не ідеальна зброя, однак кращої на той момент просто не було.

Антонівський міст, який з'єднує Херсон з лівобережжям, після перших ударів ЗСУ. Херсон, 20 липня 2022 року / ТАСС

"Приблизно те ж можна сказати про Кримський міст: для того, щоб його вивести з ладу – недостатньо кількох дірок. Потрібно або обвалити опори, або знести прольоти, або щоб замість дірок було щось значно більше", – пояснив військовий оглядач.

Антонівський міст обстрілювали багато днів поспіль і фактично перетворили його в решето. Однак з Керченським мостом така історія не спрацює.

Давид Шарп про те, яка зброя підійде для знищення Кримського мосту: дивіться відео

Кримський міст під загрозою: що відомо

  • Головне управління розвідки 22 листопада опублікувало відео із Кримським мостом та українським прапором. До відео додали підпис "Кримський осінній вітер і абсолютно зайва конструкція. Далі буде…" У такий спосіб ГУР натякає окупантам, що незаконній споруді іще недовго залишилось стояти у Криму.
  • Не приховують наміру знищити Кримський міст і в Службі безпеки України. Очільник СБУ Василь Малюк заявив, що співробітники спецслужби є "справжніми фахівцями по Кримському мосту".
  • До слова зауважимо, що Керченський міст став іще вразливішим для України. Адже після потужного шторму у Криму на початку грудня, супутникові знімки показали, що оборонні спорудження мосту знищені. Після шторму у Чорному морі навіть плавали бонові загородження, якими так хизувались росіяни.