4 жовтня 24 канал повідомляв, що "проект століття" окупантів, так званий Кримський міст частково обвалився. Ми зазначали, зокрема, що на морській ділянці споруди один із залізничних прольотів нахилився та впав у воду.

Читайте також: Кримський міст частково обвалився: яка причина, свіжі фото та відео

У зв’язку з інцидентом у мережі пригадали схожий випадок, який трапився у 1945 року – тоді перший Кримський міст фактично повністю завалився.

"11 лютого 1945 року мостом з Криму на Кавказ проїхав поїзд з Ялти після конференції, який особливо охоронявся, оскільки поверталася радянська делегація. А через тиждень крижані поля зруйнували перші опори мосту. За три дні лід практично стер 42 зі 115 опор", – написала користувачка RoksolanaToday&Крым у своєму Twitter.

Кримський міст 1945 року: що про нього відомо У 1944 році СРСР вдалося вибити з Криму німецькі війська, однак ті після себе залишили цемент і балки для мосту. Відтак, радянський уряд наказав терміново будувати міст, оскільки ще тривала війна. Через поспіх в реалізації проекту Кремль проігнорував застереження будівельників, що загроза дрейфуючого протокою льоду може стати фактором ризику для мостових опор: Азовське море замерзає біля північного узбережжя, а наприкінці зими ці крижані поля течією виносить у Чорне море. Але міст все ж побудували, а комісія з Москви визнала його стан задовільним. У лютому 1945 року через Керченську протоку почався льодохід з Азовського моря. У деяких місцях навантаження на опори моста досягало 270 тонн. І вже в середині лютого крижані поля зруйнували перші опори мосту. За три дні лід практично стер 42 з 115 опор.

Нагадаємо, що сучаний Кримський міст зазнає вже не перше пошкодження. Зокрема, 8 вересня плавучий кран зіткнувся із автодорожньою частиною споруди. У підсумку плавкран пошкодив бар'єрне огородження та щоглу освітлення транспортного переходу.

Що таке "Кримський (Керченський) міст"? Росія збудувала міст через Керченську протоку, який з'єднує Таманський півострів (Краснодарський край РФ) із Керченським півостровом (анексований Крим). Його протяжність становить 19 кілометрів. 15 травня 2018 року президент Росії Володимир Путін відкрив споруду, запустивши рух по ньому. Водночас, Президент України Петро Порошенко заявив, що незаконне будівництво російськими окупантами Керченського мосту є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля.