Дані щодо потужності, місця епіцентру та його глибини у різних дослідницьких центрів відрізняються. Однак підземні поштовхи також сколихнули острови Касос, Родос та Карпатос.

Цікаво Перу сколихнув сильний землетрус

Якою була сила землетрусу

Середня оцінка сили землетрусу на Криті становить 6,3. Різні дослідницькі центри по-різному оцінили магнітуду підземних поштовхів – від 6,0 до 6,4. Такі ж розбіжності є і в інших даних про землетрус.

Зокрема епіцентр землетрусу за даними деяких дослідників був на острові, а інші ж вважають, що він був за понад 20 кілометрів від узбережжя. Глибину епіцентру також оцінюють по-різному – від 9 до 25 кілометрів.

За даними Геологічної служби США, епіцентр землетрусу на Криті був на остові біля села Палекастро на глибині 10 кілометрів. Сила підземних поштовхів – 6,4.

Влада попередила про цунамі

Видання Sky News повідомляє, що на острові оголосили попередження про можливе цунамі. Попри сильний землетрус, поки що, на щастя, до поліції та рятувальників не надходили повідомлення про постраждалих або жертв.


Землетрус на Криті / Скриншот карти

Останні землетруси на Криті

  • 27 вересня 2021 року на Криті зафіксували землетрус магнітудою 6,5 бала біля міста Геракліон, у якому понад 140 тисяч жителів. Цей землетрус науковці назвали найпотужнішим з 1959 року.
  • Після серії підземних поштовхів, наступного дня острів сколихнув землетрус потужністю 5,3.
  • Через стихію загинув один чоловік, травми отримали щонайменше 20 людей.