Ахілесова п'ята Кремля

Військові бюджети у європейських країнах зростають, бюджет НАТО збільшується. А що Росія зі своїм військовим потенціалом і агресією?

Важливо Лукашенко – дешевий лом Путіна, але наступ можливий не з Білорусі

Вони можуть почати ескалацію, і їм перекриють газову трубу – зупинять роботу "Північного потоку-2". А для Росії – це амбітний і затратний проєкт, у який було вкладено багато коштів і часу.

Це, зокрема, вигідно США, бо тоді вони наростять постачання зрідженого газу. Не випадково нещодавно президент США Джо Байден у своїй промові заявив про готовність зупинити роботу "Північного потоку-2" в разі ескалації з боку РФ щодо України.

Актуально Земля безстрашних: як Україні жити з примарою великої війни

Володимир Путін, президент РФ, агресія проти України, санкції
За будь-якого розвитку подій Путін програє / Фото Getty Images

Удар по лігву звіра

Для Заходу це стане черговим приводом запровадити нові санкції й щодо найближчого оточення Володимира Путіна. Його соратники образяться на політику господаря Кремля. А від цього виграє опозиція.

Куди не глянь, Путін загнаний в глухий кут, і будь-яке його рішення чи крок стануть завідомо програшними. Відступити від Донбасу він не може, бо покаже слабкість і його знесуть свої ж. А якщо нападе – покаже силу і від цього, можливо, виростуть рейтинги, але кому вони потрібні окрім самого Путіна і його диктаторських амбіцій?

Росіянам не потрібна ця війна. Санкції призведуть до економічного краху й голоду в країні. Він не зможе втримати власну країну, захоплену – тим паче не осилить. У цій кривавій грі програє лише одна людина — Володимир Путін. Світ об'єднається, Україна переможе.

Злободенно – Путін визнав "незалежними" окуповані території Донбасу: дивіться відео