Про це у програмі "Перші особи" розповів експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі. Він зауважив, що КСУ нічим не займався, окрім шкідливих дій.

До теми Немає механізму, щоб перезавантажити КСУ в рамках чинного закону, – Веніславський

КСУ необхідно скасувати

За словами Саакашвілі, йому не подобаються атаки на Вищий антикорупційний суд та Національне антикорупційне бюро. Самі ці органи винесли вирок 10 суддям. Хоча для України цього мало, такі дії є великим кроком вперед, адже до НАБУ впродовж 20 років був засуджений лише 1 суддя.

Натомість Конституційний Суд Саакашвілі вважає "шкідливим".

Його треба взагалі скасувати й перетворити на колегію Верховного Суду,
– наголосив експрезидент Грузії.

Дізнайтеся більше Рада найближчим часом розгляне закон про реформу КСУ, – Разумков

Дивіться інтерв'ю з Міхеілем Саакашвілі:

Що цьому передувало

  • Восени 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства.
  • Володимир Зеленський заявив, що рішення КСУ може значно погіршити співпрацю з міжнародними партнерами. Згодом президент вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонував припинити повноваження всіх суддів Конституційного Суду.
  • На цю ситуацію відреагували в Європейському Союзі. Там заявили, що антикорупційна реформа є умовою надання Україні фінансової допомоги та безвізу.
  • Зеленський 12 червня затвердив стратегію правосуддя і конституційного судочинства на 3 роки. Документ передбачає аудит судів, а також перевірку й відбір суддів КСУ з "можливим залученням міжнародних експертів".