Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що наразі чинний склад КСУ не готовий до звільнення тих одіозних суддів, які завдають шкоди нацбезпеці України. Через це перезавантажити суд досить складно, однак влада над цим працює.

До теми 6 суддів КСУ заблокували роботу суду, вимагаючи повернути Тупицького

Склад КСУ не готовий до самоочищення

За словами Веніславського, чинне законодавство забезпечило гарантії для суддів КСУ таким чином, що звільнити їх навіть при очевидних підставах без волі суду неможливо.

Водночас чинний склад Конституційного Суду також не готовий до самоочищення.

Зараз перезавантажити КСУ в тих рамках, які нам дозволяє чинна Конституція і закон про Конституційний Суд України механізму немає,
– наголосив він.

Веніславський також зазначив, що для якісного перезавантаження будуть напрацьовані механізми, які повернуть довіру до КСУ. Також вони забезпечать діяльність суду відповідно до цілей та завдань, які від нього очікує суспільство.

До теми Вимоги суддів КСУ щодо Тупицького – "абсолютно абсурдні", – представник президента

Веніславський розповів про перезавантаження КСУ: дивіться відео

Стратегія розвитку правосуддя: коротко

  • Володимир Зеленський 12 червня затвердив стратегію правосуддя і конституційного судочинства на 3 роки.
  • Документ передбачає аудит судів, а також перевірку й відбір суддів Конституційного Суду з можливим залученням міжнародних експертів.
  • Згідно з новою стратегією, має відбутись вдосконалення законодавства щодо судоустрою, статусу суддів, судочинства та інших інститутів правосуддя.