Глава зовнішньополітичного відомства висловив вдячність за збереження звичного режиму роботи данського посольства у Києві, підтвердивши позицію про передчасність евакуації з нашої держави членів родин і співробітників дипломатичних установ.

Читайте також Данія надасть Україні гроші для стабілізації ситуації

Співрозмовники погодилися, що запобігання подальшій ескалації російської агресії проти України та Європи залежить від консолідованого міжнародного тиску на Росію в поєднанні з максимальним підвищенням обороноздатності України,
– повідомили у МЗС.

У цьому контексті Дмитро Кулеба оцінив рішення уряду Данії про надання 22 мільйонів євро на посилення сектору безпеки у рамках Програми миру та стабілізації на 2022 – 2025 роки.

Про що ще говорили сторони

Сторони домовилися про подальшу участь Данії в підтримці процесу реформ в Україні. Очікується, що буде виділено 73 мільйони євро на втілення проєктів у нашій державі.

На запит міністра закордонних справ, прем'єр-міністерка Данії погодилася розглянути додаткові можливості підтримки економічної та фінансової стабільності України.

Будівництво суден в Україні

Дмитро Кулеба та Метте Фредеріксен також обговорили можливості будівництва данськими компаніями в Україні суден багатоцільового призначення, зокрема для потреб українських прикордонників і рятувальних служб.

У цьому контексті українська та данська сторони домовилися розпочати міжурядові переговори про підготовку проєкту двосторонньої угоди щодо будівництва суден на базі української інфраструктури,
– додали дипломати.

Міністр також порушив питання збільшення Данією кількості дозволів для українських перевізників.

Данська допомога Україні: коротко

  • Данія у рамках допомоги надасть Україні понад 20 мільйонів євро.
  • Ці гроші спрямують на посилення сектору безпеки нашої держави.
  • У данському міністерстві закордонних справ відзначили, що підтримка є новою фазою данської програми миру та стабілізації для України на період з 2022 по 2025 роки.