Міністр пояснив під час запитань та відповідей на презентації книги "Війна і нові горизонти. Лідери думок про сьогодення й майбутнє України і світу", що в Китаї наразі "дуже уважно все рахують".

Дивіться також Не знаю, чому ці обмеження були: Кулеба висловився про удари по Росії та натякнув на продовження

Що сказав Кулеба про дії Китаю

Очільник Міністерства закордонних справ пояснив, що Китай нікуди не поспішає з однієї простої причини – для нього дуже важливо, чим закінчиться війна Росії проти України.

Бо якщо вона закінчиться перемогою України, то подальші дії Китаю будуть скуті. А якщо ця війна закінчиться навіть не перемогою, а нав'язуванням Росією її стратегічної ініціативи, тобто коли вони роками будуть отак потроху наступати, а ми – потроху відбиватимемося попри всю допомогу, яку ми отримуємо, тоді, навпаки, це розв'язує руки Китаю,
– заявив Дмитро Кулеба.

За його словами, наразі в Китаї окремі теми офіційних урядових досліджень – це на що здатна країна, яка захищається проти набагато більшого сусіда і ядерної держави, на що здатні партнери такої країни. І в кінці вони вийдуть на висновки.

Дмитро Кулеба пояснив, що наразі Китай перебуває в позиції: "Ми за мир, за все добре проти всього поганого". Проте з такої позиції є набагато ширша логіка, яка зрештою, визначить долю світу.

Дивіться також Участь у Саміті миру підтвердили 107 країн: якою буде зустріч лідерів світу й хто на неї приїде

Китай працює, щоб країни не їхали на Саміт миру

  • Володимир Зеленський під час пленарної сесії на полях саміту у Сингапурі заявив, що Китай допомагає Росії у тому, щоб зірвати Глобальний саміт миру, який має відбутися 15 – 16 червня у Швейцарії.
  • Як пише видання Reuters, Пекін не підтвердив свою присутність на будь-якому рівні. Згодом відхилив пропозицію, аргументувавши це тим, що не були виконані умови для його присутності – зокрема, участь як Росії, так і України.
  • У МЗС Китаю відповіли на звинувачення Володимира Зеленського. Видання The Guardian написало, що там запевнили, що Пекін нібито ніколи не "роздмухував вогонь і не підживлював полум'я" російсько-української війни