Про об'єкт в повітряному просторі Молдови розповів спікер молдовського парламенту Володимир Гросу. За його словами, це був "або дрон, або пристрій, який виконує вимірювання на певній висоті".

До теми У Молдові пояснили, чому закривали повітряний простір: чи згадали про Росію

Що сталося з повітряним об'єктом – невідомо

Володимир Гросу зазначив, що дрон прилетів з півночі, з боку України, і був ідентифікований військовими. Причому спікер наголосив, що інформацію про об'єкт Молдова отримала від України.

Інформація надійшла від українських колег, після чого Національна армія ідентифікувала його. Наших румунських колег також поінформували, тому що цей об'єкт рухався у напрямку південного заходу. Саме тому нам знадобився цей короткий інтервал для забезпечення безпеки повітряного простору,
– сказав спікер.

Влада Молдови не повідомляє, що з цим об'єктом, який літав, стало в результаті: чи був він збитий, чи залишив повітряний простір країни.

Що відомо про кулю над Молдовою

  • Повітряну кулю виявили по обіді 14 лютого над Молдовою в районі міста Сороки. Через ймовірну загрозу, яку міг становити цей об'єкт, Міноборони наказало закрити небо для цивільних літаків.
  • Менш ніж через півтори години встановили, що об'єкт не становить загрози. Тому Міноборони Молдови дало рекомендацію відкрити повітряний простір над країною.
  • Зазначимо, що система повітряного спостереження румунських ВПС виявила у своєму повітряному просторі невелику повітряну ціль. Через це у небо довелось підняти авіацію, але екіпаж нічого не помітив.

Повітряні кулі фіксують в Україні

  • Приблизно з 12 лютого повітряні кулі почали фіксувати в повітряному просторі України. Саме такі цілі наші сили ППО збили 12 лютого на Дніпропетровщині. Крім того, відразу 6 куль було збито у небі над Київською областю 15 лютого.
  • Речник повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат припустив, що росіяни хочуть, щоб Україна запускала по кулях ракети. За його словами, кулі не несуть загрози, однак ЗСУ відстежують ситуацію.
  • Також Ігнат сказав, що кулі можуть мати різний розмір. Росіяни використовують на кулях радіолокаційні відбивачі для збільшення помітності.
  • Представник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що росіяни можуть використовувати кулі для збору даних, виманювання активності українських засобів ППО.