Київська військова адміністрація прозвітувала про виявлення шести ворожих цілей – усі їх було збито. Повідомляють, що кулі могли містити розвідобладнання.

Увага Це не зонд і не аеростат, – у Повітряних силах пояснили, що Росія запустила в небо України

Попередньо, в повітряному просторі Києва було виявлено близько 6 ворожих повітряних цілей. За інформацією, яка уточнюється, це були повітряні кулі, які переміщуються в просторі під дією вітру. Об'єкти могли нести на собі кутові відбивачі та певне розвідобладнання,
– йдеться у повідомленні.

Наголошують, що по усім повітряним цілям працювали засоби ППО. Більшість цих зондів були збиті.

Окупанти хочуть виснажити нашу ППО

Влада також повідомила, що метою запуску куль, ймовірно, було виявлення та виснаження нашої ППО.

Остаточне визначення типу та характеристик літальних апаратів та їхнього обладнання буде зроблено після детального вивчення та аналізу решток збитих об'єктів.

Речниця Оперативного командування "Південь" Наталя Гуменюк розповіла, що на Півдні повітряні кулі окупанти ще не застосовували.

Що про ці кулі кажуть у Повітряних силах

  • Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що ЗСУ не будуть відпрацьовувати якимись засобами по повітряних кулях. Ці ж кулі вже застосовували 12 лютого.
  • За його словами, "це не зонд, не аеростат, це просто куля, яка несе шматок металу". Повітряні сили сканують небо України і ведуть радіолокаційну розвідку простору.
  • Раніше Ігнат вже наголошував, що причин для занепокоєння немає. Він додав, що росіяни почали запускати кулі не так давно. Однак вони не становлять жодної небезпеки для населення.

Зауважимо, що військовий експерт Олег Жданов зауважив, що Росія фактично повернулась до методів Першої світової війни, тоді теж запускали повітряні кулі і у такий спосіб виявляли позиції противника.

Однак, ЗСУ ведуть війну "нового часу", повітряні кулі можна легко виявляти через оптичний канал та збивати їх.