Росія фактично повернулась до методів Першої світової війни. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, тоді теж запускали повітряні кулі і у такий спосіб виявляли позиції противника.

Дивіться також Дешево і сердито, – Повітряні сили про причини використання Росією куль з відбивачами

Намагаються виявити нашу ППО

Він повідомив, що росіяни встановлюють на кулю кутовий відбивач, який дає відмітку на радіолокаційній станції. І ми її засікаємо тим самим включаючи нашу станцію у режим пошуку і супроводження цілі.

"А росіяни намагаються за допомогою цієї кулі виявити нашу систему ППО. Якщо ж кількість куль буде зростати, то вони будуть намагатися у такий спосіб перевантажити нашу ППО для того, щоб ми витрачали боєприпаси для збиття цих повітряних куль", – наголосив Жданов.

Олег Жданов про результати "Рамштайна": дивіться відео

Це буде квиток в один кінець

Також він нагадав неофіційну інформацію про те, що Росія стягує до кордонів з Україною свою авіацію. За його словами, вони начебто спробують завдати нам авіаційний удар.

Я дуже в цьому сумніваюсь, тому що у нас на сьогодні небо від російських літаків закрито. Це буде квиток в один кінець для російських пілотів,
– підкреслив військовий експерт.

Він зауважив, що варто врахувати той факт, що торік окупанти робили дострокові випуски, зокрема, у своїх льотних училищах. Тому рівень фахової підготовки у їхніх пілотів дуже низький.

"Саме тому активізація росіян з повітряними кулями нагадує пошуки способів боротьби з нашою системою ППО", – резюмував Олег Жданов.

Як діяти, якщо ви помітили дрон-камікадзе / Інфографіка 24 каналу

Що відомо про об'єкти у небі України
  • Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що невідомий об'єкт – це не зонд і не аеростат. Це просто куля, яка несе шматок металу.
  • Цю кулю випустили 12 числа. Вона пролетіла над територією інших держав. Куди вітер дує – туди вона й летить.
  • Повітряні сили сканують небо України і ведуть радіолокаційну розвідку простору. Тут вже мовиться про майстерність наших людей, щоб відрізнити, що летить. По повітряних кулях відпрацьовувати якимись засобами ніхто не буде.
  • Речник командування Повітряних сил ЗСУ наголосив, що причин для занепокоєння немає. Адже росіяни почали запускати кулі не так давно. Однак вони не становлять жодної небезпеки для населення.