У небо довелось підняти авіацію. Обстеживши повітряний простір, вони не підтвердили наявність цілі.
Дивіться також Сильний землетрус стався у Румунії: ще 4 країни відчули поштовхи
Подробиці інциденту
Міністерство національної оборони Румунії повідомило 14 лютого, що система повітряного спостереження румунських ВПС 12:30 виявила невелику повітряну ціль, яка нагадує метеозонд, на висоті близько 11 000 метрів над рівнем моря на південному сході Румунії.
Влада застосувала всі стандартні процедури з моменту виявлення об'єкта – під командуванням НАТО два літаки МіГ-21 LanceR румунських ВПС з бойової служби повітряної поліції вилетіли з 86-ї авіабази Фетешті близько 12:40. Їх направили до району, де було повідомлено про повітряну ціль.
Екіпаж нічого не помітив
Екіпажі обох МіГ-21 не підтвердили наявність повітряної цілі ні візуально, ні на бортових радарах. Літаки протримали в цьому районі близько 30 хвилин для повного з'ясування повітряної обстановки, після чого повернули на авіабазу.
Зауважимо, що напередодні моніторингові групи повідомляли, що з кордону Білорусі через Житомирську область у напрямку Молдови рухаються декілька БпЛА або кулі з відбивачами. Згодом повідомили, що у Кишиневі помітили російський дрон, тож небо закрили, а рейси з Молдови відклали на невизначений час. Проте за кілька годин повітряний простір відкрили.
У повітряному просторі України теж зафіксували невідомі повітряні цілі
- У небі України помітили кілька повітряних цілей. Попередньо, це повітряні кулі з кутовими відбивачами.
- Українська ППО радіолокаційно спостерігає ці повітряні цілі, вони рухаються в повітряних потоках із невеликою швидкістю.
- Ситуація контрольована. Речник повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат запевнив, що в українському небі постійно чергує винищувальна авіація.
- Він зауважив, що можливо росіяни хочуть, щоб Україна по кулях запускала ракети. Проте звичайно, ракети на них витрачати ніхто не буде. Вони не несуть загрози, але ці речі потрібно контролювати, бо між ними може бути щось серйозне. Так було в Дніпрі 12 лютого, коли були повітряні кулі й "Орлан-10" літав. Тож у такому випадку завдання Повітряних сил – визначити тип повітряної цілі.