Про це 24 каналу повідомив херсонський активіст Володимир Молчанов. Він розповів деталі про роботу Колихаєва під час окупації Херсона.

До теми Російські військові викрали мера Херсона Колихаєва

За його словами, напередодні голова обласної військової адміністрації Геннадій Лагута порадив меру Ігорю Колихаєву виїхати з міста. На що той обурився та "порвав зв’язки" з Лагутою.

Зараз те, що сталося (викрадення мера) – це кульмінація цього конфлікту. Як сказав радник Лагути Сергій Хлань, це спроба "всидіти на двох стільцях",
– каже активіст.

Проте Молчанов зазначив, що наразі немає ніяких свідчень про те, що Колихаєв співпрацював з окупантами. "Але можу сказати, що Колихаєв, будучи в оточенні окупантів, не міг повноцінно керувати містом", – пояснив активіст.

Зазначимо, що радник голови Херсонської ОВА та депутат Херсонської облради Сергій Хлань написав пост у соцмережі про "два стільці мера Колихаєва".

Він розповів факти про роботу Колихаєва під час окупації:

  • З державного бюджету, тобто з наших податків, Ігор Колихаєв розпорядився ввімкнути фонтани якраз до "дня Росії" й висадити квіти в окупованому Херсоні. Так створювалась картинка звичного життя.
  • Сам же Колихаєв писав пости, що він за мир і за Херсон. Таким чином за декілька місяців окупації, поки не треба було погодження голови ОВА, витратили 2/3 річного бюджету міста.

І оскільки з 1 липня окупанти змушують комунальні підприємства переходити на рублі, а працівників оформляти російські паспорти, "Колихаєв має визначатися – він продовжує працювати з комунальними підприємствами, які стають російськими, або відмовляється".

За словами Хланя, за 3 дні до "переходу комунальних підприємств" Ігоря Колихаєва викрали. Залишається тільки чекати, що буде далі.

Херсонський активіст підтвердив, що всі перелічені в пості факти є правдою. І Колихаєва за це постійно критикували.

Але тут важко сказати, чи це пристосування під окупантів, чи це його свідома позиція. Він і раніше був таким прихильником благоустрою в місті. Так, Колихаєв вмикав фонтани на "день Росії", хоча він міг організувати технічну неможливість цього перед окупантами,
– заявив Молчанов.

Проте активіст також не розуміє, чому Лагута, якщо Колихаєв не хотів їхати, не призначив іншого голову Херсонської міської військової адміністрації.

До слова, Ігор Колихаєв мав проукраїнську позицію. Мер Херсона за кілька годин до штурму міста росіянами розповідав, що містяни готові зустрічати непроханих гостей. Тоді, 1 березня, він також відзначив, що Херсон вистоїть, залишатиметься українським містом, а його жителі не підуть на співпрацю з окупантами.

Уже за тиждень Ігор Колихаєв доносив відповідний меседж до самих загарбників. Він підкреслював, що Херсон, уже тимчасово окупований на той момент, – частина України.

Відео до теми – у Херсоні викрали мера міста Колихаєва