Закатований Булатов

Один із лідерів Автомайдану Дмитро Булатов знайшовся після понад тижневого полону. Розповідає: його били, катували, а після тривалих знущань вивезли та викинули з машини. Активіст зміг дійти до села Вишеньки Бориспільського району, де зателефонував друзям.

Зараз він у лікарні. У Булатова важкий струс мозку, забої по всьому тілу, порізане обличчя й ноги.

“За тиждень до його зникнення група агресивних людей, яких називають “тітушками”, прийшла за адресою проживання його матері, з порогу почали вигукувати різні гасла агресивного, провокативного характеру. І це було поєднано з погрозами на адресу Дмитра та його матері. Крім того, знову ж таки за тиждень була зафіксована несанкціонована спроба проникнення в його автомобіль”, — розповів адвокат постраждалого.

Незважаючи на те, що мені порізали обличчя, обіцяли виколоти очі, відрізали шматок вуха, мене розіп'яли, прибивши цвяхами або чимсь іншим до дверей, в цей час мене сильно били, у мене був мішок на голові, - нас не залякати, ми зупинятися не збираємося, я бажаю всім міцного бойового духу, — сказав Булатов.

За фактом незаконного позбавлення Дмитра Булатова волі міліція відкрила кримінальне провадження.

Звільняють активістів

Одного із засновників “Дорожнього контролю” Андрія Дзиндзю звільнили. Суд зняв з активіста всі звинувачення, опираючись на закон про декриміналізацію дій учасників масових протестів.

У прокуратурі зазначають - відпустили Дзиндзю для зменшення напруги в суспільстві.

Верховна Рада 16 січня внесла зміни у відповідний законопроект. Прокуратура звітує, що закрила десятки кримінальних проваджень, відкритих у період з 21 листопада до 26 грудня.

“Це, наприклад, масові заворушення під час знесення пам’ятника Леніну, перешкода в експлуатації транспортних засобів”.

Зазначимо, багатьом активістам суди змінюють запобіжний захід – із тримання під вартою на домашній арешт.

У Києві масово палять автомобілі

Протягом тижня згоріло кількадесят машин. Пожежі виникали в різних районах. Один із постраждалих заявив - підпал влаштували приблизно о 3 годині ночі, пожежники на виклик не приїхали. Він переконаний, що злочинці полюють на авто з номерами західних регіонів України.

Не можу це пов’язати зі своєю якоюсь професійною діяльністю, тому що я не займаюсь гострополітичними темами. Я просто громадянин з якоюсь певною громадянською позицією. Єдине, з чим я може це пов'язати, що хтось навмисно палить машини з львівськими номерами. В мене машина на львівській реєстрації, - сказав постраждалий.

У міліції ж запевняють, серед підпалених авто не лише машини із західних регіонів, у більшості – державні знаки Києва.

Звільнені міністерства

Цього тижня ще одне міністерство стало легкою здобиччю протестувальників. Активісти зі "Спільної справи" захопили будівлю Міністерства юстиції на вулиці Городецького. Спротиву не було.

Міністр юстиції Олена Лукаш пригрозила - якщо не звільнять будівлю, вона вимагатиме від РНБО введення надзвичайного стану в країні.

Опозиція та Штаб національного спротиву також засудили захоплення міністерств.

Після тривалих переговорів активісти “Спільної справи” таки покинули будівлю. А ще через день мітингувальники звільнили і приміщення Міністерства агрополітики, захоплене ще понад тиждень тому.

Новий очільник КМДА

Новопризначений голова Київської адміністрації, регіонал Володимир Макеєнко склав свої депутатські повноваження і сів у крісло столичного керманича. Президент призначив Макеєнка головою КМДА замість Олександра Попова.

“Коли завершаться політичні питання у ВР – місто Київ запрацює у звичному робочому режимі”, — каже Макеєнка.

Покарали санкціями

Канада запровадила візові санкції проти українських чиновників. До переліку нев’їзних потрапили посадовці, причетні до придушення законних протестів в Україні та залякування опозиційних лідерів. Утім, конкретних прізвищ канадійці не назвали.

Офіційна Оттава також закликала український уряд виконати основні вимоги народу. Раніше візові санкції проти низки українських посадовців, нагадаємо, запровадили США.

Росія-ЄС

На саміті Росія-ЄС Брюссель та Москва домовилися, що всі угоди про асоціацію зі східними партнерами, і з Україною зокрема, попередньо обговорюватимуть на двосторонніх консультаціях. Про це повідомив голова Європейської ради Герман ван Ромпей.

Щоправда, Євросоюз таки висловив своє невдоволення поведінкою Росії у зв'язку з ситуацією в Україні: саміт, який традиційно триває два дні, цього року, за ініціативою ЄС, скоротили до кількох годин.

Зима вирує в Україні

Найскладніші погодні умови — у східних та південних областях. Знеструмлені сотні населених пунктів, не працюють десятки котелень, закриті школи, обмежено рух автошляхами.

У Криму оголосили надзвичайну ситуацію. Рятувальні бригади працюють у посиленому режимі. У четвер крижаний дощ зупинив роботу аеропорту "Сімферополь".

Негода паралізувала й автошляхи на Дніпропетровщині. Рятувальники за допомогою важкої техніки розчищають дороги та визволяють машини.

На Запоріжжі рятувальники теж витягали із заметів сотні автомобілів. ДАІ перекрила кілька автошляхів. До пунктів обігріву звертаються тисячі людей.