Цікаво, що "активісти", які прийшли на ринок у вигляді рейдерів називають "тітушками" поліцейських. А у самому ринку, на думку молодиків, ховаються "московські прихвостні".

До теми У Києві біля ринку "Столичний" помітили бойову машину: фото

Готувалися до штурму

Приблизно о 16:00 ситуація було напруженою. Ба більше, навіть сталася одна невелика сутичка, але вона швидко стихла. Судячи з інформації та кадрів у мережі, деякі молодики мали в руках кувалди та бейсбольні бити.

Тітушки готуються штурмувати ринок "Столичний": відео

Пристрасті згасли

Ближче до 18:00 на "Столичному" залишилися лише нацгвардійці та поліцейські. Перші оточили вхід до павільйону "Овочі-фрукти" та нікого туди не підпускали.

Натомість тітушки групою покинули ринок. Опісля і правоохоронці почали поступово забирати свою техніку.

Ситуація на столичному ввечері 3 червня: дивіться відео

Позиція ринку "Столичний"

Адміністрація ринку "Столичний" повідомила про припинення роботи ринку до укладення нових договорів оренди та оплати орендарями комунальних послуг. Наразі такими є дві юридичні особи – компанії "ОІЛСІ" та компанії "Ринок сільськогосподарської продукції "Столичний".

Директор ринку Сергій Головня повідомив, що впродовж останніх місяців ринок незаконно контролювався представниками "єнакієвського" кримінального угруповання на чолі з Олександром Стельмахом, що наразі перебуває в міжнародному розшуку, і Рустемом Абдукадировим, щодо якого порушені кримінальні справи за фактами доведення ринку до банкрутства, перевищення повноважень та шахрайства.

За даними власників ринку, ці особи й досі роблять спроби перешкоджати законній господарській діяльності ринку через захоплення адміністративних приміщень та залякування працівників підприємства.

Що було раніше

  • Група озброєних чоловіків в балаклавах і без розпізнавальних знаків проникли на територію ринку. Ймовірно, це було рейдерське захоплення, адже невідомі привезли із собою драбини, сокири та кувалди.
  • Чоловіки почали трощити прилавки й товари підручними засобами. Нападники були у бронежилетах, масках та касках. Також вони мали жовті пов'язки зі скотчу на лівій руці.

Що відбувалося на ринку "Столичний" / Фото "Обозреватель"

  • На виклик оперативно прибули київські правоохоронці. У супроводі Нацгвардії вони затримали 4 нападників, які чатували на прохідній до території ринку і не давали заїхати автобусам. До них застосували сльозогінний газ.
  • Як повідомили у поліції, українським правоохоронцям вдалося взяти ситуацію під свій контроль і вони забезпечують публічний порядок на ринку "Столичний". На щастя, постраждалих внаслідок рейдерського захоплення немає.

Читайте більше Ринок "Столичний" захопили озброєні тітушки: їм протистоять спецназ поліції та Нацгвардія