Тому що в таких закладах досить важко дотримуватися профілактичних протиепідемічних заходів. Про це він розповів в ефірі 24 каналу.

Зверніть увагу Як студентам уберегтися від зараження COVID-19 у гуртожитках: поради МОЗ

Голова Держпродспоживслужби Києва зазначив, що сьогодні проводилося зібрання Міністерства освіти з залученням і Київської міської держадміністрації щодо акцентування уваги на гуртожитках.

Також він повідомив, що наразі в Києві закриті 3 навчальні заклади: 2 школи та один дитячий дошкільний заклад. 51 клас в усіх школах столиці пішов на самоізоляцію.

Крім цього, сьогодні профілактично припинена робота Академії мистецтв. "Зараз проводиться епідрозслідування по кожному випадку, розробляються заходи, проводяться певні профілактичні заходи", – додав Олег Рубан.

За його словами, єдиний шлях профілактики – розмежування ланцюжка передавання інфекції. Це:

  • виявлення хворого;
  • ізоляція близько контактних осіб: в межах шкіл та ліцеїв – це клас;
  • проведення дезінфекції і обстеження на 14 добу контактних осіб.

Алгоритм закриття освітніх закладів на карантин

Олег Рубан зауважив, що алгоритм встановлюється при проведенні епідрозслідування. Зокрема, припиняють роботу організовані колективи і проводяться карантинні заходи протягом інкубаційного періоду. При коронавірусі – це встановлений термін в 14 днів.

Тому класи йдуть на самоізоляцію, на дистанційне навчання, проводиться певне медичне спостереження контактним особам. І далі клас повертаєтся на звичайне навчання.

До цієї ситуації потрібно ставитися нормально. Раніше такі заходи проводили з інших респіраторних вірусних інфекцій: дифтерія, менінгокок,
– пояснив він.

Голова Держпродспожислужби розповів, що в серпні в Києві проводилися навчання серед педагогів та директорів шкіл щодо алгоритму дій на випадок виявлення хворих.

"Сьогодні деякі з них володіють кращими знаннями протидії інфекції, ніж лікарі. Тому в Києві ситуація контрольована і заходи, які проводяться, є правильними", – наголосив він.

Правила поведінка, коли в учня виявили симптоми коронавірусу інфографіка 24 канал
Правила поведінки, коли в учня виявили симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 каналу