Які неефективні тендери – зараз робота "Інженерного центру". Підприємство створене київською мерією ще у 2003 році. Спеціально для того, щоб дбати про заклади охорони здоров'я. Утім, з роками комунальники вирішили розширити свою діяльність. Мабуть, прибутково займатись держзакупівлями.Тепер тут окрім реконструкцій і ремонтів ще й встановлюють знаки на дорозі і закуповують медичне обладнання.
Читайте також: Хто стоїть за нищівним руйнуванням українського Полісся
З об'єктом на Арсенальній 5, "інженерівці" вирішили взагалі не панькатись, одразу ж знайшли понад 100 мільйонів гривень на замовлення капітального ремонту столичного пологового будинку №1. Наразі, на території обєкту лише тривають підготовчі роботи, а експерти організації "Антикорупційний штаб" уже говорять про значні порушення у цій закупівлі. За їхніми дослідженням за 4 місяці початкова ціна закладена на цей ремонт збільшилась аж у 4 рази.
Спеціалісти пояснюють, що кожен раз з якихось причин торги не відбувались, а вже кожне наступне оголошення про закупівлю оцінювалось вдвічі дорожче. В цьому експерти запідозрили корупційну складову. Тому взялись ґрунтовно досліджувати документи та кошториси саме останнього тендеру на понад 100 мільйонів гривень. Як з'ясувалось, вже закладені ціни у закупівлю були як мінімум на 20% вищі від ринкових.
Читайте також: Як сім’я-мафіозі заробила мільйони на ремонті скандального моста Дніпра
Така ж ситуація чи не по кожній позиції. Утім "інжерерівців" розбіжності у закладених цифрах із ринковими цінами не збентежили. Тендер розіграли на користь "Північно-українського будівельного альянсу". Фірма, яка вже отримала на рахунки аванс в майже 12 мільйонів бюджетних гривень, в природі і близько не існує.
Куди дивляться контролюючі органи та самі замовники робіт – КП "Інженерний центр"? Адже вже зараз бачимо – за ці гроші можна було б відремонтувати щонайменше на 20% більше! Але, вочевидь, тим, хто розподіляє та освоює кошти дуже вигідно ховати голову в пісок і робити вигляд, що все йде за планом.
Потрапив на свою посаду Терентьєв теж не випадково і не через конкурс, а одразу за розпорядженням міського голови. Відповідний документ мер підписав 30 серпня 2016 року – встигли рівно за 2 дні до набрання чинності Положення про конкурсний відбір. І Терентьєв не виключення. Лише за 5 днів, з 25 по 30 серпня, розпорядженнями міського голови були призначені 6 нових керівників комунальних підприємств.
Михайло Терентьєв
Мега-компанія, яку звинувачують у фіктивному підприємсцтві, продовжує невпинно освоювати бюджетні кошти. Приміром у столичній дитячій лікарні на лівому березі реконструювала приймальне відділення. Другий тендер на ремонти в цьому ж медзакладі на 7 мільйонів гривень компанії віддали вже без конкурсу. Загальна сума понад 22 мільйони. А ось і зроблені роботи.
Терентьєв своїм підписом узаконив співпрацю з фірмами-метеликами. Тепер, справа за правоохоронцями. Утім, досвід попередників показує, що і йому боятись нічого. Бо ж історія з кримінальними провадженнями і використанням службового становища для кепешників "Інженерного центру" не нова. Ситуація один в один вже відбувалась і з ремонтами Олександрівської лікарні. Тодішньому директору КП, Волощуку оголосили про підозру. Справа і досі слухається в суді, але це не заважає йому працювати на благо містян. Після звільнення з КП він очолив департамент будівництва Дніпровської РДА.
Скільки коштів привласнили собі недобросовісні чиновники – дивіться у журналістському розслідуванні "ЦРУ".