Про нестандартну ситуацію, яка трапилася по справі валютних шахраїв, написала речник київської прокуратури Надія Максимець. За її словами, чотирьом учасникам групи, які близько 5 місяців ошукували людей через пункти обміну валюти не можуть обрати запобіжні заходи.

Дивіться також Купив печатку й оголосив себе сільським головою: на Миколаївщині викрили шахрая

Затримали зловмисників 26 квітня, але з того часу підозрювані в суді постійно не давали служителям Феміди відправити їх до слідчого ізолятору.

Афера на 64 тисячі та підроблені тести на COVID-19

  • Фігуранти провадження, яких прийняли поліцейські після заволодіння 64 тисячами доларів, кілька разів зривали прийняття Печерським районним судом рішення про запобіжний захід.
  • Адвокати зловмисників клопотали про відвід судді, прокурора та секретаря, викликали швидку допомогу. Також вони пропонували проводити засідання у режимі відеоконференції, а потім – за участю підозрюваних.
  • Крім того, один з ймовірних шахраїв надав суддям підроблений тест на COVID-19, через що поліцейські відкрили нове кримінальне провадження.
  • Втім, коли вже всі аргументи щодо зриву обрання запобіжного заходу були вичерпані, зловмисники вдалися до крайньої міри. Матір одного з підозрюваних склала заповіт на прокурора.

Усе належне їй рухоме та нерухоме майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, у випадку смерті жінки належатиме прокурору у даному кримінальному провадженні. Такий захід створює штучний привід для відводу прокурора та затягування процесу. Сподіваємося, суд критично поставиться до таких сумнівних аргументів та надасть їм належну оцінку,
– підкреслила Максимець.


Заповіт матері підозрюваного / Фото Надії Максимець