Почалося вшанування захисників і захисниць з віча, яке пройшло поблизу Київського університету імені Тараса Шевченка.

Читайте також У Сєвєродонецьку вперше пройшов військовий парад до Дня захисників

Марш до Дня захисників та захисниць у Києві

У Києві 14 жовтня пройшов Марш Націй, присвячений Дню захисників і захисниць, який організували представники партій "Свобода", "Національний корпус", а також організації "Рух ветеранів України".

У парку імені Тараса Шевченка та на вулиці Володимирській біля університету Шевченка в обід зібралися сотні людей. Серед них були і люди похилого віку, і діти.

Учасники маршу принесли зі собою прапори України та червоно-чорні прапори, а також стяги з символікою низки націоналістичних організацій. Також люди несуть у руках портрети рідних, які загинули на війні на Донбасі.

Колона рушила центральними вулицями Києва. Учасники Маршу пройдуть від парку Шевченка через Бессарабську площу, вулицю Хрещатик до Майдану Незалежності.

Окрім цього, цим же маршрутом планував пройти й Марш слави УПА, який організував "Правий сектор". Однак у результаті обидві колони, як пише "Суспільне", об'єдналися.

За дотриманням порядку на вулицях Києва стежили співробітники поліції діалогу.

Марш до Дня захисників і захисниць у Києві / Фото Валентини Поліщук для 24 каналу

День захисників та захисниць: що відомо про свято

  • День захисника України почали відзначати з 2014 року, державним вихідним цей день є з 2015 року.
  • Цьогоріч свято зазнало певних змін – його перейменували у День захисників та захисниць. Адже багато жінок нарівні з чоловіками беруть участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України.
  • Святкові заходи вже пройшли та проходять у багатьох українських містах. Зокрема, у Сєвєродонецьку, що на Луганщині, вперше за 30 років відбувся військовий парад, у Дніпрі – Марш захисників і захисниць, у Житомирі – відкрили пам'ятник захисникам України.