У параді взяли участь захисники з усіх військових частин, які дислокуються в Луганській області. Про це повідомив голова ОДА Сергій Гайдай.

Важливо Ціна моєї боротьби: відеоспогад українського воїна до Дня захисників

Перший парад за 30 років

Парад стартував з площі Перемоги, війська пройшли по Гвардійському проспекту. Урочисту ходу супроводжувала військова техніка.

Зауважимо, напередодні у Сєвєродонецьку проводили репетицію параду, повідомляє Укрінформ. Тоді Гайдай наголосив, що це було дуже зворушливо.

Тому що тут такого ніколи не було. Тому що треба показати нашу міць, треба показати наших військових, всіх наших захисників і захисниць України,
– сказав політик.


Парад у Сєвєродонецьку / Фото "Восточный вариант"


Перший парад у Сєвєродонецьку / Фото "Восточный вариант"

Крім того, біля Льодового палацу спорту до 19:00 пройде виставка сучасної військової техніки. Загалом в Луганській області 14 жовтня відбуваються понад 90 заходів, у яких беруть участь близько 12 тисяч людей.

Як Україна відзначає День захисників та захисниць

  • З нагоди свята у кожному куточку країни відбудуться урочисті заходи. Наприклад, у Києві проведуть ходу в пам'ять героїв Української повстанської армії та Марш захисників. Останній відбудеться з 16:00 до 18:00. У заході візьмуть участь близько 10 тисяч людей.
  • До слова, у День захисників і захисниць президент Володимир Зеленський вшанував пам'ять загиблих за країну. Він поклав квіти до Стіни пам'яті. У своєму привітанні глава держави подякував тим, хто щодня здійснює подвиг, обороняючи Україну від російського агресора.
  • В Україні 14 жовтня також відзначають 79-ту річницю створення Української повстанської армії. Тож у Львові на Личаківському кладовищі вшанували пам'ять усіх борців за незалежність нашої країни.