Вітання глави держави з нагоди Дня захисників та захисниць оприлюднили на сайті Офісу Президента. Зеленський зазначив, що це всенародне свято увібрало в себе глибинні історичні традиції українців та нерозривно поєдналося зі святом Покрови та Днем козацтва.

Читайте також Ціна мирного неба – історії 8 років війни, що ожили в текстах 24 каналу

Президент подякував захисникам і захисницям України

У ці складні для України роки ви щодня здійснюєте подвиг – зі зброєю в руках бороните рідну землю від російського агресора,
– наголосив Зеленський.

Від імені всього українського народу він подякував усім захисникам і захисницям України за сумлінне виконання військового, службовою та громадянського обов'язку, відвагу, героїзм і самопожертву.

Президент також згадав і про тих борців за Україну, які загинули: "Низько вклоняємося світлій пам'яті полеглих та згадуємо усіх, хто в різні часи національної історії загинув у боротьбі за свободу і незалежність України".

За словами глави держави, наша віра, правда та звитяга як символи свята Покрови завжди допомагали нам вистояти у боротьбі з ворогами й надалі надихають на перемогу.

На завершення Зеленський побажав, аби "незламний і нескорений козацький дух захисників української землі усіх поколінь назавжди був для українців невичерпним джерелом натхнення для розбудови сучасної та міцної держави".

День захисників та захисниць: що відомо про свято

  • День захисника України почали відзначати з 2014 року, державним вихідним цей день є з 2015 року.
  • Цьогоріч свято зазнало певних змін – його перейменували у День захисників та захисниць. Адже багато жінок нарівні з чоловіками беруть участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України.
  • З нагоди свята у Києві та багатьох українських містах заплановані марші ветеранів та інші заходи.