Депутати Київради вирішили поступово збільшувати суми громадського бюджету – у 2023 році він становитиме 220 мільйонів гривень. Про це йдеться у повідомленні пресслужби КМДА.
Читайте також У Київраді прокоментували підвищення цін на проїзд у громадському транспорті
У наступному ж році бюджет участі становитиме 170 мільйонів гривень, коли увесь бюджет найбільшого міста України – 60 мільярдів.
Виходить, що це 2,8% грошей, які Київрада "довіряє" розподілити самим киянам, долю решти грошей вирішують депутати й міський голова.
Чому це невелика сума для Києва
Це доволі маленький відсоток. До прикладу, столиця Португалії – Лісабон менший за Київ у 5-6 разів, але там обсяг бюджету участі громади значно більший, якщо його суму розбити на кількість мешканців.
Крім того, є велика різниця у вартості самих проєктів, за які голосують мешканці міст.
А столиця Нідерландів, місто Амстердам дозволяє своїм мешканцям розподіляти аж 20% свого бюджету.
Що таке Громадський бюджет (або бюджет участі)?
Це сума місцевих бюджетних фінансів, які влада довіряє розподілити громаді. Люди ініціюють різноманітні проєкти, до прикладу ремонт школи або облаштування парку – якщо такий проєкт підтримує достатня кількість інших киян, його реалізовують.За 5 років впровадження Громадського бюджету у Києві, місто виділило 680 мільйонів гривень. Серед 4,8 тисячі проєктів допущених до голосування кияни обрали 1449 проєктів-переможців.
Як узяти участь у громадському бюджеті
У жовтні 2020 року стартувала подача проєктів Громадського бюджету на 2022 рік.
Вартість малих проєктів – від 100 до 999 тисяч гривень, великих – від 1 до 3 мільйонів гривень.
Починаючи з 6-го громадського бюджету можна буде проголосувати за 10 проєктів. Кожен містянин зможе підтримати один найкращий, на його думку, проєкт у кожній із 10 тематик:
- освіта,
- громадянське суспільство;
- молодь,
- спорт;
- культура,
- туризм;
- дороги,
- транспорт;
- екологія;
- здоров’я;
- соціальний захист тощо.
Раніше сайт 24 каналу писав, що депутати Київради схвалили бюджет столиці на 2021 рік.