Мафи "демонтовували" два бульдозери та сотня невідомих людей.
Чоловік 100 в балаклавах оточили тут все. Мені охоронець зателефонував, що невідомі приїхали, почали трощити всі кіоски,
– розповів приватний підприємець Віталій Гаріфулін.
В КМДА переконують, що МАФи на Політехнічному провулку стояли незаконно останні чотири роки. Мовляв, за цей термін підприємці до бюджету не сплатили жодної копійки. Тим часом власники кіосків судилися між собою – ділили майно. В рамках цих проваджень суд заборонив демонтаж, поки не буде остаточного рішення. Міська влада знайшла шлях оминути цю ухвалу.
Міська адміністрація назвала погром кіосків законним демонтажем. Комунальники працювали за вказівкою Солом'янської районної адміністрації.
Читайте також: Напад на футбольних фанатів у Києві: з'явилося відео сутички
Столичні чиновники заявили, що власників МАФів попереджали про можливе знесення кіосків. Останній такий лист спілці підприємців надсилали ще у квітні.
Правозахисники ж у галузі бізнесу погром торгових точок називають не зовсім гуманними.
Насправді стихійна торгівля – це не таке вже й позитивне явище, і з ним треба боротися, але в цивілізований спосіб,
– прокоментувала директорка з комунікацій Ради бізнес-омбудсмена Ольга Пікульська.
Підприємцям порадили звернутися до Ради бізнес-обмудсмена. Це незалежна організація, яка останні півтора роки в Україні захищає права підприємців у державних органах та проводить незалежні розслідування. Підприємці ж вже написали заяву у поліцію.
Читайте також: Троян розповів про хід розслідування у справі перестрілки поліції під Києвом