Причиною перебоїв називають борг за блакитне паливо у 48 мільйонів, які, мовляв, недоплатив один з орендарів ТОВ "Інвестиції третього тисячоліття". Таку суму монополіст нарахував після заміни лічильника. Хоча старий регулярно перевіряв на справність.

Читайте також: Україна не платитиме "Газпрому" за газ, що надходив в ОРДЛО

"Працівники Облгазу ставили свою печатку там, де підтверджували обсяги поставленого газу. Змінюється один лічильник на інший. Вони кажуть: "У нас є питання до цього лічильника." Вони забирають на свою повірку, проводять її незрозуміло як, без представників підприємства. Потім кажуть: "Вибачте, у вас лічильник нараховував неправильно природний газ, тому ми вам донараховуємо 48 мільйонів за останній рік і 9 місяців", – заявив юрист Броварського алюмінієвого заводу Владислав Теплюк.

Не чекаючи оскарження в суді, 21 грудня представники Київоблгазу закрутили вентиль під приводом ремонту. А перед підприємством тепер чатують невідомі люди в масках. Працівники заводу бояться рейдерського захоплення і змушені пильнувати територію.

Їх було набагато більше. Вони завжди тут знаходяться для того щоб робити моральний тиск на працівників, щоб заглякати працівників,
– переконаний начальник малярного цеху Броварського алюмінієвого заводу Абдуалі Анарбаєв.

Стурбований мер Броварів, що потужне підприємство-платник податків міста опинилося в заручниках монополіста.

"Прикро, що користуючись монопольним становищем підприємство може призвести до зупинки виробничого процесу", – зазначив міський голова Броварів Сапожко.

Представники Броварського алюмінієвого заводу наголошують, що вони за вирішення питання виключно у правовий спосіб. Вже написали заяви в поліцію. Відкрито два кримінальні провадження: з приводу підробки повірки лічильника та щодо неправомірного перекриття газу монополістом.