22 грудня Шевченківський районний суд Києва визнав фігуранта справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія Юрія Крисіна винним у хуліганстві. Якщо за найближчі 2 роки Юрій Крисін не вчинятиме кримінальних правопорушень, то буде взагалі звільнений від покарання. Окрім того, він має сплатити 12 284 гривень за проведення експертиз.

Читайте також: "Дістав писати про владу": у Росії розстріляли журналіста популярного видання

Суд встановив, що 17 лютого 2014 року Крисін, виконуючи замовлення Армена Саркісяна, погодився за грошову винагороду в розмірі 20 тисяч доларів зібрати групу тітушок для протидії активістам Євромайдану. Під час оголошення вироку суддя Олег Лінник повідомив, що Крисіна за місцем проживання та роботи характеризують позитивно, він утримує малолітніх дітей, раніше судимим не був. Проте присутні в залі перервали суддю і сказали, що у Крисіна була судимість.


Фігурант справи Юрій Крисін та його захисник у залі суду

"Будь ласка, без коментарів! Вийдіть, не заважайте", – звернувся до них Лінник і продовжив: "Суд визнає обставинами, які пом'якшують покарання обвинуваченого, його щире каяття та активне сприяння у розкритті злочину".


Суддя Олег Лінник

Прокурор Людмила Гетьман пообіцяла оскаржити вирок в Апеляційному суді. Вона наполягає на тюремному ув'язнені Крисіна на шість років. Вдову Веремія теж обурило рішення судді Олега Лінника.

Тим часом Крисін після оголошення вироку вільно покинув залу суду.

Нагадаємо, 18 лютого 2014 року ввечері на таксі, у якому їхали В'ячеслав Веремій і його колега Олексій Лимаренко, напали невідомі. Водій авто та Олексій отримали важкі травми, а В'ячеслав – вогнепальне поранення у груди. Журналіст помер у лікарні від втрати крові.