Про початок опалювального сезону повідомили у КМДА. Наразі комунальники вже запустили опалення у 775 будинках.
За словами предстаників влади столиці, пришвидшити включення опалення для всіх споживачів неможливо, оскільки це може призвести до аварій.
Одна з найбільших систем теплопостачання в Європі
У міській адміністрації стверджують, що розгортання системи опалення, яка є однією з найбільших в Європі, займає близько тижня. Саме через такі технічні характеристики старт опалювального сезону запустили завчасно – з огляду на прогноз про різке похолодання наступного тижня.
Як Київ підготувався до опалювального сезону
- До зими завчасно були готові всі підприємства та служби Києва, запевнили в КМДА. Фахівці "Київтеплоенерго" здійснили перевірку котелень і теплопунктів. Вони усунули 6 500 пошкоджень на тепломережах і пошкоджень, що виникли в результаті гідравлічних випробувань.
- Також проведено ремонтні роботи котлів, систем горіння, насосів, димових труб та іншого обладнання. Цього року, за словами Кличка, у Києві замінили понад 100 кілометрів аварійних труб на проблемних ділянках міста.
- На підготовку шкіл до осінньо-зимового періоду з бюджету Києва виділили понад 443 мільйони гривень. Ці кошти пішли на капітальний ремонт фасадів, покрівель, заміну вікон, ремонт тепло пунктів.
- У Києві також працює житлово-комунальна інспекція, яка обстежує стан будинків та системи теплопостачання. Влада столиці також готова надати необхідну допомогу управляючим компаніям, ОСББ та іншим житловим об'єднанням, щоб вони змогли вчасно вступити в опалювальний сезон.
Зі слів заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, в окремих випадках до якості роботи комунальних служб з підготовки до сезону були зауваження.
Цікаво, що в новому опалювальному сезоні "Київтеплоенерго" досліджуватиме тепломережі за допомогою безпілотників із тепловізорами. Головне завдання такої техніки – оперативне виявлення можливих пошкоджень і "слабких місць" тепломереж, моніторинг стану енергетичного обладнання.
Серед найбільших об'єктів, де проводилися ремонти під час підготовки:
- районні котельні "Виноградар",
- "Микільська Борщагівка",
- "Нивки",
- "Молодь",
- "Відрадний",
- "Воскресенка".
- станції тепла "Біличі", "Позняки", СТ-1, СТ-2.
Радимо ознайомитись Лічильник води: скільки коштує, як обрати та чому він зекономить вам багато грошей
Що відомо про проблеми з початком опалювального сезону в інших містах
У "Нафтогазі" пригрозили, що опалювальний сезон у понад 60 містах може опинитись під загрозою зриву. Усе через борги. Київ також знаходиться у списку боржників. Столичні підприємтсва винні більше десяти мільйонів гривень.
Зрив опалювального сезону повністю або частково також можливий у:
- Старичах і Червонограді Львівської області,
- Івано-Франківську і Калуші Івано-Франківської області,
- Острозі Рівненської області,
- Хмельницькому,
- Вінниці,
- Дніпрі,
- Кривому Розі,
- Краматорську,
- Житомирі,
- Миколаєві (обласному центрі),
- Одесі,
- Полтаві,
- Харкові.
У деяких з цих міст борги за газ мають окремі теплопостачальники, а це означає, що в решти їхніх жителів проблем із вчасним початком опалювального сезону, викликаних боргами, не буде.
У "Нафтогазі" закликали тепловиків відповідально підійти до питання оплати боргів, аби не зірвати опалювальний сезон.