Міністр закордонних справ Швеції переконаний, що репресивні закони в Україні повинні бути скасовані, а діалог продовжений. Також дипломат закликає уникати насильства та екстремістських дій. Про це Карл Більдт написав у своєму Twitter після обговорення з Леонідом Кожарою ситуації в Україні.
Такої ж позиції дотримується міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. На його думку, влада повинна повернути довіру населення. А обидві сторони конфлікту мають утриматися від насильства.
У Франції сподіваються, що в Україні якнайшвидше зроблять конкретні кроки щодо виходу з політичної кризи. Насильство та радикалізація позицій не можуть бути відповіддю на сподівання українського народу, - заявив глава французького МЗС Лоран Фабіус.
Якщо переговори української влади та опозиції проваляться, то країна може зануритися у хаос, - вважає міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. Влада надто довго зволікала, щоб почати перемовини і це, кажуть у Литві, погіршило ситуацію.
Росія стурбована зростанням націоналістичних і антисемітських настроїв в Україні. Насильство, кажуть у Москві, неправильний засіб для захисту прав людини.
Насильство в Україні засудила Грузія. Тбілісі закликає українське керівництво вирішити ситуацію мирним шляхом і повернутися до європейських цінностей.
Парламент Грузії, нагадаємо, вважає, що завдання врегулювання політичної крези лежить головним чином на владі України.