Зірка світової оперної сцени Олександр Цимбалюк – нечастий гість в Україні, адже рідкісний, різноплановий за своїм творчим амплуа бас артиста надзвичайно популярний сьогодні на кращих світових оперних майданчиках.

Ангажемент останнього сезону передбачав участь співака в спектаклях "Ріголетто" Верді в Ковент-Гардені, "Золото Рейна" Вагнера в Сеулі, "Лючія ді Ламмермур" Доніцетті і "Турандот" Пуччіні в Ла Скала. Його знову було запрошено співати в "Борисі Годунові" Мусоргського до Баварської державної опери, де він уперше виступив у 2013 році.

У числі концертних виступів артиста – виконання басових партій у Реквіємах Моцарта і Верді на оперному фестивалі "Флорентійський музичний травень", "Пісень Гурре" Шенберга у Віденському Концертхаусі, участь у концертному виконанні опер "Мефістофель" Бойто з Оркестром Академії Санта Чечілія, "Ріголетто" Верді в залі Голлівуд-боул у Лос-Анджелесі, "Отелло" Верді з Лондонським симфонічним оркестром у Барбікан-центрі. Із сольними концертами Цимбалюк виступив у Лондонському St. John’s Smith Square, а також брав участь у гала-концерті, присвяченому 20-річчю Німецького товариства боротьби зі СНІДом у Німецькій опері Берліна.

У лютому нинішнього року Олександр Цимбалюк заспівав партію Гудала в концертному виконанні опери "Демон" Рубінштейна, трансляція якої відбулась у прямому ефірі одного з телеканалів. Режисер концертної постановки – Дмитро Бертман, котрий відрізняється новаторським підходом до сценічного втілення навіть найвідоміших творів.

Щодо новаторства й участі в сучасних трактовках класики Цимбалюк каже так: "Зараз є тенденція робити з опери шоу. Я сидів і в інвалідному візку, на мені був і шолом для регбі. Але мені видається, що серед такої різноманітності образів губиться сама суть постановки. Важливим є сценічний образ, а не тільки вокальна складова".

…Можливо, талант оперного співака в Олександра і не розкрився б у повній мірі, якби не втрутився випадок. Із трьох років хлопець перебував у полоні класичної музики, його мало не силоміць доводилося відривати від фортепіано. Потім він захопився ударними інструментами, втім, коли отримав червоний диплом музичного училища, навіть і не намагався потрапити до консерваторії. Уже трохи згодом, аби стати студентом, йому довелося вступити на вокальне відділення, хоча Олександр і не був особливим фанатом співу. Повірив же у власні співочі здібності лише коли навчався в аспірантурі.

А за кілька років, у 2007-му, Олександр познайомився з Пласідо Домінго. Молодий співак набрався хоробрості і попросив маестро його прослухати. "Іспит" відбувся у Валенсійському театрі, після чого Олександр отримав кілька цікавих творчих пропозицій від дирекції цього закладу, однією з яких була партія Тимура в опері "Турандот". І от тепер, 22 листопада, зірка світової опери, неперевершений бас Олександр Цимбалюк виконає цю партію на сцені Національної опери України.

Візначимо, що Цимбалюк продовжить серію зіркових виступів у Києві – нещодавно в опері виступали легендарні співачки Ольга Микитенко і Людмила Монастирська.

Читайте також: Анатолій Солов'яненко: У Національній опері я завжди стоятиму на варті прекрасного!